Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az aluszékonyság?...

Mit jelent az aluszékonyság? Mennyit aludhat a babám?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom, 2 hete átalussza az éjszakát. Nagyon örülök neki, viszont van, hogy 12-14 órákat is alszik. Gondoltunk már rá, hogy felkeltjük, mert túl sok ez az alvás. Nem tudom, hogy mi lenne a jó. És az, hogy aluszékonyság, az mit jelent? Köszönöm a segítséget!
2010. jún. 27. 10:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
újra elolvastam a kérdésed. gondolom mondta neked valaki hogy aluszékony ez a gyerek. Nos az aluszékonyság valaminek a jele, ami gondot okozhat, mind a testsúly, mind mozgásfejlődésben. Sőt, ha ennyit alszik az agyát sem éri elég inger, így vissza is maradhat a fejlődésben. Nem sárgult be szülés után? biztos te is tudod hogy azért tartják bent a sárga babákat, hogy elkerüljék az aluszékonyságot, mert akkor nem esznek a babák, tehát komolyan kell venni.
2010. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Na jó, mostmár rendesen rajtam van a frász. Napközben 3-3,5 óránként eszik, evéssel mindennel együtt 1,5-2 órát van fent. Este 7-8 körül eszik utoljára, és reggel 7-8 körül kel. Eddig 2x volt, hogy 14 órát aludt, amúgy 12t szokott. Születéskor sárga volt, de annyira nem, hogy bent kelljen tartani, csak élettani sárgasága volt. Senki nem mondta, hogy aluszékony, csak mikor először volt kint a gyerek orvos, akkor kérdezte, és most, hogy ez a helyzet, eszembe jutott, hogy mit is jelenthet. Holnap mindenképp beszélek erről a dokival. Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 28. 10:06
 13/15 anonim ***** válasza:
nem akartalak megijeszteni, de ha úgy érzed sokat alszik (én is úgy érezném), akkor nem árt szólni a dokinak. Lehet hogy csak vashiányos, az is okozhat aluszékonyságot. LÉnyeg hogy kapjon rendszeresen enni, inni és aktivan teljen az ébren töltött idő, és akkor nagy gond nem lehet. Azt értem hogy jó ha átalussza az éjszakát, de azért ha reggel 8kor sem ébred még fel, akkor azért ne lenne szabad délig hagyni aludni. Igy ki marad a reggeli meg a tízórai is
2010. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
szia, sikerült beszélni a dokival? csak érdekelne hogy mit mondott. köszi ha megírod
2010. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Szia! Beszéltem a dokival, azt mondta, a napi 5 étkezés legyen meg, Ő azt javasolja, hogy reggel keljünk időben, így nem csúszik el a nap. Szóval reggel 6-7 körül keltem Zsófit (kislányom), így megszokja, hiszen ha ovi lesz, akkor ez lesz a menetrend :) Így szépen ki fog jönni az 5 kaja, és az mennyiségben is megfelelő. Azért meg nagyon meg lett dicsérve, hogy 3 hónaposan (éppen ma töltötte be:)), átalussza az éjszakát :) Köszönöm az érdeklődést, és a segítséget!
2010. júl. 1. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!