Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mikorra állt be egy...

Anyukák, mikorra állt be egy viszonylag stabil napirend?

Figyelt kérdés
Hány hetes/hónapos korra? És milyen egy napotok: mikor keltek, etettek, fürdettek, hogyan altattok? Hogy lehet ezt megvalósítani igény szernti szoptatás mellett? Minden érdekel, szeretnék tanulni tőletek. (3 hós a fiam.)
2010. jún. 26. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

15 hós a fiam,és kb 6 hónapos korára állt be a napirend,azóta persze megint változott mert csökkent az alvásigény(már csak 1x alszik nappal),nekem most este 9 fele alszik el éjjel max 1x kel fel vizet inni és alszik reggel 8-9-ig.

Tizoraira joghurt,ebéd(főzelék-hússal),uzsonna szintén joghurt vagy puding,vacsira még tejpépet igényel.Délután 5 fele séta.

8 körül fürdés és alvás,sztem ebben szerencsém van mert szépen elalszik magától(csak a kezét kell néha fogni közben):)

Amikor kicsi volt,akkor énekelve altattam el,van egy kedvenc dala,születésétől azt énekeltem neki és imádja,ez nekem mindig bevált.A babák az éneket dúdolást szeretik,nagyobb korban a verseket,mondókákat.

2010. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Volt napirendünk 3 hónaposan, 6 hónaposan, 9 hónaposan és 12 hónaposan (most itt tartunk).

Az a vicc, hogy nem mindig vettem észre a napirendet :-)


Igyekeztem igény szerint szoptatni, de arra nagyon figyeltem, hogy ne össze-vissza ész nélkül egyen a gyerek. Mondjuk nekem mérni is kellett vagy 5 hónapig, ez elég jó támpont volt. ÉS beállt a lányom a 2,5-3,5 órás evési időkre magától egy idő után.


Eleinte egy fix pontunk volt, a fürdés. Eköré szerveztem mindent, próbálgattam, hogy jobb, végül vacsi után volt fürdés, mert akkor élvezte, nem volt éhes. Éhesen ordított.

A szopizás időpontját ahhoz igazítottam, mikor kelt a gyerek. Ha 6kor, akkor onnantól 3 óránként evett, később 4 óránként, ha később kelt, akkor onnantól számoltam.

Aztán akkor kezdett láthatóbb rendszerünk lenni, amikor 6 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni. Ahogy az étkezéseket kiváltottuk, lett meg az időpontja mindennek. Reggeli, tízórai, stb. Amióta 2x alszik, ez is kiszámíthatóbb, mert tízórai után elaludt és délután 2-3 körül újra.

Most meg állunk át a napi 1 alvásra, ennek örömére hol van alvás délelőtt és délután csak 4 után újra, hol csak egy alvás van már.


Összefoglalva: a napirend jó, de mire kialakul, kezdheted elölről, mert változik a babád.

Ha napirendet szeretnél, a babát figyeld, az ő igényeihez igazítsd. Ha 5kor kel rendszeresen, akkor hiába mondja G.Ford könyv, hogy 19-7 között van alvás, de ugyanígy hiába mondja, ha a gyerek este 9kor fekszik le és 8kor kel.

Azt is javasolnám, hogy legyenek bázispontok a napjaitokban. Eleinte a fürdés, meg nekünk a séta volt ilyen. Aztán a fürdés, kaja, játék volt az irányadó.

Jó, ha nagyjából azonos időben tudsz etetni, mert akkor tudsz tervezni, ha mentek valahova.

Szóval a lényeg, hogy merj önállóan dönteni, a gyereked jelzését (ha úgy tetszik bioritmusát) figyelve alakítani az életeteket. Nem olyan nehéz és a baba még nem tud alkalmazkodni, ha olyat akarsz ráerőltetni, ami neki nem tetszik, nem jó, akkor nem lesz kiegyensúlyozott, nyugodt baba. Kipróbáltam, mást akartunk, a gyerek győzött, 2 hét múlva viszont magától állt át arra, amit előtte erőltettem volna, csak ezek szerint még korai volt.

Hát van ez így :-)

2010. jún. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk születése óta volt, illetve van napirendünk, amit azért rugalmasan tartunk be. Szerencsénk van, legalább is eddig az volt, hogy lekopogjam, mert nagyon jó alvó lányunk van, így nem volt nehéz kialakítani. 7 hetes koráig tudtam szoptatni, azóta tápot kap.

3 hósan már végig aludta az éjszakát, gyakorlatilag már 2 hónapos korától, bár akkor még 4 körül evett reggel, de 3 hónapos korára már kitolódott 5-6 óra közé.

Szóval 3 hónaposan kora reggel felkelt, evett, és nagyon sokszor szinte azonnal, vagy fél órán belül visszaaludt.

Utána 9-10 óra között evett, fent volt egy bő órát, és ismét aludt. 1-2 között kelt ismét, kapott kajcsit, ismét fennvolt egy bő órát, aztán megint szunyált. 5-6 között evett ismét, majd játszottunk, és a szokásos bő óra után aludt kb 8-ig. Akkor nem evett rögtön, hanem 9-ig jött a nagy közös családi bohóckodás, 9 óra után fürdés, evés és legkésőbb 10-kor letettük aludni. Éjszaka volt, hogy felébredt, de csak a cumiját kellett visszaadni, enni nem kért, mert cumival azonnal visszaaludt.

Aztán persze egyre többet volt fenn, illetve este már nagyon nyűgös volt, nem bírta a késői fürdést, és a többi ceremóniát, így hamarabb fürdettük, illetve hamarabb vacsizott és tentikélt, viszont reggel egyre később kelt fel. Ja! Akkor még jókat aludt a babakocsiban, így egy-egy étkezés közötti alvás ott történt tologatás közben, az időjárástól függött, hogy mikor vittük ki. Akkor még nem nagyon jártunk vele sehova, csak a tologatás volt.

Most 5,5 hónapos és az alábbiak szerint éldegélünk:

reggel fél7-7 között kel általában, de aludt már fél 8-ig is. Tápot kap, majd általában bő egyóra után alszik ismét, vagy 1, vagy 2 órát.

10 körül van a tízórai, főként gyümölcs, de még kap egy kis tápot. Ilyenkor fent van kb 2 órát, aztán ismét alszik általában egy rövidet, kb 1 órát, mert a gyümölcsre hamarabb megéhezik, így 13 óra körül ebéd van. Kis főzeléket kap, amennyit kíván, és utána még tápot is kap valamennyit, amennyit kér.

Szintén fent van 2 órát, így 3 óra körül alszik ismét akár 2-3 órát is.

5-6 között eszik ismét, és ezután már képlékeny, mert egyre gyakrabban esti fürdésig nem alszik, vagy maximum 1 órát. Ettől függően fárad el, így 8- fél 9 között jön a fürdés, evés és alvás reggelig.

Néha felborul a rendszer, de nem aggódom miatta, +- fél óra, egy óra nem számít. Mindig figyelem, hogy mikor álmos vagy éhes, és aszerint cselekszem. Az evési idők általában pontosak, de az alvás már nem, így van, hogy kaja után szinte fél órán belül le kell tenni aludni, de ez azt jelenti, hogy evés előtt már kijátszotta magát.

Gondolom lassan teljesen elhagyja a késő délutáni alvást, de nem is bánom, mert sajnos a babakocsiban nem igazán alszik, így már jobban ki tudunk mozdulni több órára is. Viszont ha ebéd után viszem valahová és keveset alszik, azt bizony bepótlja az uzsonna után a kiságyban.

A következő lépés majd az lesz szerintem, hogy nem alszik délelőtt ennyit, így feltételezem ebéd is hamarabb lesz, és utána fog nagyot durmolni. Persze majd a gyerek kitalálja, hogy mit akar, végül is ő irányít, csak időnként bele-bele nyúlok, pl. nem hagyom 3 óránál többet aludni, vagy esti fürdés előtt is felkeltem, ha nagyon bealudna. Sokan ezzel nem értenek egyet, de nem látom, hogy ez a lányomat nagyon megviselné, és így tartható még ez a napirend. Ha viszont álmos, mindeképpen lerakom aludni, mert iszonyúan nyűgös tud lenni, még jobban, mintha éhes lenne.

Szóval ahogy változik az alvás és evési igény, úgy változik a napirend. Szerintem hosszú hónapokra ez nem tervezhető, csak ha a hozzátáplálás már megtörténik, illetve kiváltásra kerül a szopizás vagy a táp, és 1-2 alkalommal alszik csak napközben. Én úgy gondolom, hogy ez kb 3-4 hónapon belül be fog következni nálunk, de majd meglátjuk.

2010. jún. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, olyan 7 hós koráig eléggé összevissza volt, utána állt be arra, hogy 6kor kelt, délelőtt 8-9 körül aludt másfél órát, aztán délután megint aludt, kb. 2-től másfél órát. este 7kor fürdés, aztán alvás- 6 hós koráig csak anyatejes volt, aztán gyakorlatilag a hozzátáplálás 1 éves koárig egy nagy nulla volt, mert csak gyümölcsöt meg krumplit és sütőtököt volt hajalndó megenni. 3 hós koárig 3 óránként evett, ő maga igényelte így, éjjel is, majd a fejlődési ugráskor 2, volt hogy 1,5 óránkánt, jó másfél hónapig, aztán visszaállt a 3 óra, majd kitolódott 4-re. 1 éves koártól elkezdett varázsütésre nagyjából mindent enni, allergizálót a mai napig nem kap, mert hajlamos rá. 1 éves és 2 hetes volt, amikor elkezdett átalakulni a napirend, mert kezdett átállni a napi 1x-i alvásra, de ez eltartott 16 hós koráig, addig egyik nap 2x, másik nap 1x aludt. 16 hós koártól alussza át az éjjelt, addig sűrűn kelt, cicit kért. most már csak reggel, nappali alvs előtt és este kér cicit. a napi 1x-i alvás is 16 hós korára állt be fixen. enni reggelit, ebédet , vacsorát eszik, amit mi, ill. étkezsek közt kap gyümölcsöt, kekszet. elaludni 3 hós koráig ringatva aludt el, mert nehezen ment neki, aztán átállt a cicin való elalvásra, ma is így alszik el, mint írtam. szóval nekünk kicsit lassan ment a napirend kialakulása, de ő eléggéizgága gyerek, örülök, hoyg egyáltalán beállt. nem hiszem, hogy az igény szerinti szoptatás befolyásolta, azért sem, mert ő magától fixen 3 óránként kértaz eleljén, mint írtam, és 6 hós kora után is igény szerint kapott, de napközben volt, hogy álmosabb , nyűgibb volt sokszor, akkor többet aludt, volt, hogy kevesebbet, egyáltalán nem volt benne semmi rendszer.
2010. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak. Akkor ezek szerint egyáltalán nem vagyunk elkésve a napirend kialakításával.


Nekünk is az esti fürdés az, ami kezdettől fogva stabil: 7-9-ig valamikor, leginkább fél kilenckor. Utána azonnal vacsi félhomályban, majd kb fél tízkor elalvás. Ez sokáig nehezen ment, de az utóbbi pár napban már csak 5 perc és durmol is. Éjjel 3-4 óránként ébred és enni kér, ez negy reggel 10-ig, akkor kipattan a szeme és játszani szeretne, de sokat. :-) A nappalaink még vegyesek. Ami biztos, hogy délután van egy kis alvás, és este 6 után egy kis nyűgi. Csak eléggé zsonglőrködésnek tűnik 1) igény szerint szoptatni )2) napirendet kialakítani 3) ezek közé beleegyensúlyozni azt, amikor el kell menni itthonról, pláne időre, vagy vendéget kell fogadni.

2010. jún. 27. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:

második vagyok


A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak. Akkor ezek szerint egyáltalán nem vagyunk elkésve a napirend kialakításával.


Az éjjeli ébredésekre bevált, hogy nem beszélek hozzá és nem nézek a szemébe, mert akkor eszében sem volt visszaaludni. Álomba simogattam.


Zsonglőrködés?

Találó kifejezés, tetszik!

2010. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!