Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vitamin hiány vagy allergia?...

Vitamin hiány vagy allergia? Vagy mi lehet?

Figyelt kérdés

Hámlik a 6 hónapos kisfiam lábujjairól a bőr.Tegnap vettem észre, csak már nem tudtam vele orvoshoz menni.Hétfőn megyek, de addig is valakinek nincs tapasztalata ez ügyben?Nem kapott semmi újat (tápszer, alma, krumpli, banán, kukoricadara) de ezeket már régóta eszi.Lehet hogy az hogy a doki már sima és nem HA-s tápszert adott?Csak mert páromnak gyerekkorában gondja volt a tejjel?

Nem vagyok egy paramami csak szeretném kizárni hogy vajon mi lehet vagy esetleg "életkori sajátosság"?Na ezt most érdekesen fogalmaztam, de ugye értitek?Természetes lenne?


2010. jún. 25. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
szia, nem tudom, mi lehet, de azt teljesen kizárom, hogy a tejallergia miatt lenne. mert az nem így jelentkezne, hanem arcpír, ekcéma, hasmenés , puffadás , kiütések formájában.
2010. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem sem allergia. zokni? nem lehet azzal gond, hogy esetleg műszálas?
2010. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van otthon extra szűz olíva olajad, tegyél egy evőkanálnyit a fürdővizébe.Ha nincs,akkor a sima napraforgóolaj is megteszi. ( A gyógyszertárban is azt szokták decire mérni, csak mondjuk egy kartonból 1 üveget bemérnek, ha már a tescoból hozzák. Durva, de ezt egy patikus mondta nekem is. ) A kicsi bőrét is bekenheted olíva olajjal. Csodát tesz a bőrrel. Fiamnak is volt hasonló problémája, kényes a bőre. Nálunk ez bevált. :)
2010. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Lehet hogy tényleg a meleg + zokni tetézve a bőrével.

Most hogy nagy meleg volt hétvégén nem adtam rá zoknit :nem lett rosszabb.

Azért rákérdezek a dokinál is.

Köszönöm még egyszer!

2010. jún. 27. 23:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is arra tippeltem egyből, hogy a meleg miatt bepállott neki. Az allergia pöttyökben jelentkezik a bőrön, hasmenéssel, stb. egyéb tünetekkel. De nem hinném, hogy lábon. Max. a zoknira allergiás. Ha csak egy bizonyos területen allergiás, akkor az külső dolog, nem étellel vitte be a szervezetébe.
2010. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

Az én lányomnak is hámlott. Bekentem neki valami gyógyszertári hidratároló krémmel, el is múlott.

Biztos a zoknitól van, emiatt ne rohanj el orvoshoz.

2010. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!