Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől alakulhat ki a szája...

Mitől alakulhat ki a szája körüli pirosság, a tejtermékek miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudna segíteni valaki, ha gyermekemet tejes dologgal pl. : túró, joghurt, sajttal etetem piros folt lesz a szája körül. Ez mitől alakulhat ki, "lehet hogy tejérzékeny"? Ő most 10 hónapos.
2010. jún. 24. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg allergiás. Egy éves korig ne adj neki tejterméket, aztán próbálkozz újra (ha a margarint bírja, amiben ugyebár sovány tejpor/zsíros tejpor vagy joghurtpor van, attól függ, hogy milyen fajta, az már jó jel).

Két tejfehérje allergiás gyermekem van, a nagyobb már kinőtte (2,5 évesen).

A sorrend, amiben nálunk hozzászokott: margarin (és más tejport tartalmazó étel), sajt (trappista), tejföl, túró, joghurt, tejszín, tej.

Mindig kis mennyiséget adj, és figyeld a reakciót.

Allergiavizsgálatot vérből csak két éves kor felett csinálnak, addig magadra vagy utalva (sajnos), de nem vészes. Minél ritkábban találkozik vele, annál nagyobb az esély, hogy kinövi. Mi alapból kéthavonta próbálkoztunk, vagy ha véletlenül becsusszant valami...

2010. jún. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ha már a tejjel való kontakttól (a bőréhez, ill. nyálkahártyához ér a tej) kipirosodik, akkor nagy a valószínűsége, hogy tejfehérje allergiás. Tartsatok teljesen tejmentes diétát (úgy értsd, hogy még tejes kiflit sem szabad adni) és akkor kisgyermekkorára simán kinőheti. Nekünk ugyanez volt sajnos a nagyfiamnál, már ma már simán issza a kakaót, mert kinőtte.

A kicsi fiam ekcémás, ő az anyatejben található tejfehérjétől lett allergiás. Már nem szopik, ezért spec. tápszert kap.

2010. jún. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval nem értek egyet, mert kis mennyiségű tejtől is kaphat anafilaxiás sokkot a babád (persze nem törvényszerű), de inkább konzultálj gyermekorvossal és 1 éves kora körül vidd el gasztroenterológiára. Addig adj neki tápszert, amit az orvos felír. Ilyen kísérleteket jobb, ha kórházi, orvosi felügyelet mellett végeznek.

Kiartást kívánok nektek:

szintén 2 tejallergiás gyermek anyukája

2010. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De utána elmulik a folt.Nálunk is igy van,de én észre vettem azoknál a dolgoknál amiket még nem evett.De szépen el is múlik pár perc után.De máshol is igy van.Például ha uj tusfürdőt használ,picit piros lesz.Elmulik és a következő alkalomkor már nem történik ilyen.
2010. jún. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam 5 éves. Amikor anno elkezdtük a hozzátáplálást és tejpépet kapott kb. az első két alkalommal mi is ugyanígy jártunk aztán többet soha. Először megijedtem, hogy allergia, de valószínüleg csak volt benne olyan, amivel eddig még nem találkozott a szervezete és így reagált. Ő anyatejes volt, lehet, hogy emiatt volt új neki. A második kisfiam 3,5 hós, tápszeres, kíváncsi vagyok neki lesznek-e hasonló tünetei.
2010. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. és 3. válaszoló vagyok. A piros folt nekünk is elmúlt legkésőbb 10 perc múlva. A tejallergia attól még fennállt....
2010. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!