Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kaphat-e 8 hónapos babám...

Kaphat-e 8 hónapos babám kenyérhéjat, kifli csücsköt, ha még nincs foga? Danonino-t mikortól lehet adni?

Figyelt kérdés

A kenyérben és a kifliben van glutén, a tejpépben és a babakekszben szintén. Nem tudok kiigazodni, hogy most akkor mikortól adható egyáltalán glutén?

Olvastam azt is, hogy kefírt, joghurtot is kaphat 8 hónaposan a baba, ha nincs erre érzékeny a családban.

De abban pedig tej van, ami szintén nem adható elvileg 1 éves kor alatt... Eddig mindenen kiigazodtam, de ebben kérlek segítsetek!


2010. jún. 22. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Glutént egy 8 hónapos baba már nyugodtan kaphat, akár kekszet vagy babapiskótát összetörve rakhatsz a gyümölcshöz. Ha a kifli keményebb, azt is odaadhatod, persze felügyelet mellett, szépen elázik a szájában, el tudja nyammogni. A savanyított tejtermékek is adhatók már ebben a korban, egy kis natúr joghurtba keverj valamilyen gyümölcsöt, és először egy kicsivel próbálkozz, ha nincs gond, mehet nyugodtan.

Danoninot viszont nem adnék, inkább, ahogy írtam tegyél gyümiket natúr joghurtba.

2010. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem 7 hónapos a kisfiam, és kap kiflit már.

a danoninót is kaphatja már, de én jobban szeretem a krémtúrót.

2010. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos kortól ajánlják a savanyított tejtermékeket.Kiflit pedig bátran adhatsz neki,ügyelj rá ne hogy nagy falatot tépjen le belőle,bár ha nincsen foga akkor inkább csak szopogatni,csócsálni fogja.
2010. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8 hós lesz a fiam, egy hónapja eszi a kenyeret (foga nincs), kiflit,imádja a krémtúrót.
2010. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Danonino és egyéb gyári joghurt, krémtúró nem ekkorának való. ha jót akarsz tenni a babáddal összekevrsz túró, joghurtot, beleraksz gyümölcsöt, fél perc alatt kész van.

És legalább tudod mit eszik.

A danonino jó reklámfogás, de nem hiszem, hogy igazából kisbabáknak való lene.


Én ekkor korban babakekszet adtam, de csak azért, mert még nem volt egy foga sem, apiskótától, kenyérdrabtól meg fuldoklott.

Azóta eltelt fél év, minent megeszik, megrág.

2010. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget.

tejpépet és babakekszet már kapott, úgy 7 és fél hónapos korában vezettem be. Igazából az zavart be, hogy olvastam, hogy csak 1 éven felül lehet glutént adni. Hát meglepett, mert nem így tudtam. Natur joghurtból milyet vegyek?

2010. jún. 22. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:

9 hónapos, fog nélküli a fiam.

6 hónapos korától kap a fiam babapiskótát, tejpépet, amiben glutén van. Kb. 7 hónapos korától eszik kenyérhéjat, zsömlét. A kiflivel nem tudott mit kezdeni, mert nem olvadt el úgy a szájában, inkább csak maszatolt vele. Akörül kapott natúr joghurtot gyümivel, a kefírt is zsömlével megeszi. A túró nem jött be neki. Sajtot is szoktam a főzijébe reszelni. Danonínót, krémtúrót nem fog kapni még egy darabig, az tuti, tele van színezékkel, ízfokozókkal...

Már a pépes ételeket egyáltalán nem fogadja el, csak a darabosat, olyan 7,5 hónapos korától.

2010. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!