Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tovább a köldökcsonk...

Hogyan tovább a köldökcsonk leesése után?

Figyelt kérdés

ma délután leesett a köldökcsont a 19napos fiamnak.De valami ott maradt a köldökben.Olyan a színe mint annak a váladéknak ami eddig ott volt.De olyan az állaga mintha vatta darabka lenne.Pedig tuti nem az.És nem is sebes.

Ez most ugyanúgy "ki" fog esni,és továbbra is alkohol + hintőpor?

Sajnos a védőnőnk pont a héten szabin van :-(


2010. jún. 21. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezeket a váladékszerű dolgokat ugyanúgy kiszedem alkoholos fülpálcikával naponta egyszer.

Hintőport, gézlapot már nem használok.

3 hetes fiam van.

2010. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egy kis váladék, simán ki lehet törölni (nyúlj bele rendesen, ne félj, nem fáj Neki) alkoholos vattával. Én miután leesett a csonk még kb 2-3 fürdés előtt alkoholoztam, aztán azt is elhagytam. Ha látod, hogy szép, nem is kell. Ha esetleg lesz még benne váladék, töröld ki, de különösebb tenni való már nincs vele. Gratulálok a babához! :)
2010. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2010. jún. 21. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő,hogy ameddig váladék van,addig nem érheti víz,plusz addig hintőporozni kell,az felszívja a váladékot,és nem telepszenek bacik(sose "kotorásztam" neki benne,így olyan sebszerű lett és magától tisztult a saját tempójában). Én így is csináltam és szép lett a köldöke,semmi baj nem volt vele. De mások másképp... Jó babázást!
2010. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt hívják köldöksebnek. Ugyanúgy kell kezelni, mint a csonkot, amíg teljesen be nem gyógyul.

Nekünk azt mondta a védőnő, hogy víz már érheti, csak ne áztassuk!

2010. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!