Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 és fél hónapos baba lehet...

7 és fél hónapos baba lehet himlős?

Figyelt kérdés
Lányomon tegnap kijött pár piros pötty. Azt gondoltam hogy szúnyogcsipés, mivel engem is megcsípett, és ugyanolyanok voltak a pöttyök. Bekentem neki Neogranormonnal a pöttyöket, hogy ne viszkessen és hamar elmúljon, magamon is bekentem vele. Az enyém elmúlt mára, a babán viszont még több pötty jelent meg. A karjain van kb 10 darab, a lábain is 4-5, és az arcán 4 darab. A testén, body alatt nincs, ezért gondoltam, hogy szúnyogcsípés. Már ki lettek iktatva a szúnyogok a lakásból, de rajta még több pötty jött ki. Lehet ez himlő? Úgy néz ki, hogy piros, hegyes pötty, körülötte kb fél centis halványabb piros kör. Délután viszem dokihoz is, de szerintetek? Köszönöm.
2010. jún. 21. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát lehet. Főleg ha volt öt napon belül ovis-bölcsis társaságban.
2010. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hétvégén voltunk bevásárolni a Corában és Baumaxban, de más társaságban nem volt. Akkor?
2010. jún. 21. 12:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekünk pont múlt héten volt. Akkor adtam először húst neki és egy kicsit többet evett a kelleténél. Azonnal orvoshoz rohantam vele. A doktornő első ránézésre azt mondta, hogy biztosan túl sok fehérjét kapott. Bevallottam, hogy menni húst adtam neki. Azt mondta, tutira ez a baj. Ugyanolyan pöttyei voltak, mint amiket leírtál és érdekes módon a ruha alatt neki sem volt. Felírtak cinkrázót, azzal bekentem fürdés után és pár napig nem kapott húst. Két nap alatt eltűntek a pöttyök.

Viszont a doktornő visszahívott bennünket, hogy újra lássa, tényleg nem himlő-e.

Szóval nyugodj meg, de mindenképp mutasd meg a gyerekorvosnak! És ebédre ne adj husit!

2010. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az én babám már másfél hónapja rendszeresen, minden nap kap husit, egy üveges husis főzeléknyit.
2010. jún. 21. 12:09
 5/10 A kérdező kommentje:
De egyáltalán a himlő úgy néz ki, mint amilyet én leírtam?
2010. jún. 21. 12:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg nem holyagos-e,mert akkor lehet,hogy az.
2010. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem, a himlő nem ilyen. mindig mellkason és deréktájon, hajlatokban jelentkezik először.( hólyagszerű) szerintem ételallergia, vagy rovarcsípés. nálunk egy fekete páncélos bogár okozott ilyen pöttyöket.
2010. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

olvasd át ezeket, szerintem nem himlő

2010. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A husis vagyok!

Lehet, hogy nem a hústól van, de mindenképp valami allergiás reakció. Gondold végig, kapott-e új ételt, vagy új kombinációban! A doktornőnk szerint nem is mindig az új ételek okozzák, lehet olyan is a ludas, amit már régóta eszik. Mindenképp vidd orvoshoz. Lehet, hogy cinkrázót, vagy esetleg calcimuscot ír fel.

2010. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látom ez már jó régi kérdés,de reagálok,hátha valakinek hasznos lehet!A himlő nem mindig mellkason és deréktájt jelentkezik,hanem általában !!Ez nagy külömbség ugyanis nekem 3 gyerekből 2 nél a talpán jelentkezett,úgy hogy a lányomnak volt 3 pötty a talpán,és slussz,a fiamnak 1 pötty,és kész,vérvétel alapján mutatták ki a himlőt,a lányom azóta nem volt,a fiam viszont tavaly előtt újra himlős lett övsömör kíséretében,ugyais az előző 1 pöttyös nem volt elég erős ahoz,hogy immunitást adjon neki
2015. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!