Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet már napok óta...

Mitől lehet már napok óta kemény a széklete, majdnem 5 hós babámnak?

Figyelt kérdés

Milupát HA 1-es tápszert eszik és tízóraira gyümölcsöt. Már pár hete kezdtük a hozzátáplálást, eddig nem volt gond. Tegnap direkt őszibarackot adtam, ma meg szilvát, de nem javul a helyzet. Itatom is vízzel többször, hátha segít de nem. Adtam neki cukros teát is, mert már 2 napig nem is volt kaki, de azóta is kemény a kaksi.

Mit csináljak? Hétfőn a dokit hívjam fel?


2010. jún. 19. 00:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen problémánk nekünk is volt, illetve van néha. Az én lányom is ezt a tápszert eszi és gyümölcsöt. A régi hagyományos módszert alkalmazom, meglázmérőzöm, ha a 3. napon nem akar kakilni. Ezzel a gyerekorvosunk teljesen egyetértett, mert ehhez nem szokik hozzá. Néhányszor meglázmérőztem, két naponta, és utána már ment magától a "nagy dolog". Ezzel persze sokan nem értenek egyet, de a lázmérő csak ingert csinál, nem fáj neki, szóval szerintebb jobb, mint valami gyógyszer, kúp.

Egyébként az nem baj, ha nincs minden nap széklete. Várj még egy kicsit, szerintem be fog ez állni, ha nem fáj tőle a hasa, nincs egyéb probléma, akkor hozzá kell szoknia az új dolgokhoz, illetve az emésztése is változik, így lehet, hogy ez csak átmeneti időszak. Vannak egyébként azt hiszem olyan természetes dolgok, amiket adhatsz neki, azt hiszem van ilyen lekvár, vagy laevolac szirup.

A másik: Van a Milupának egy új tápszere, a Komfort, hasfájós, szorulásos babák részére. Mi kipróbáltuk, mert az volt a rögeszmém, hogy hasfájós (sokat pukizik, pukizott), de nem volt szorulásos, csak nagy ritkán. Szóval az én lányomnak hasmenést csinált.

persze kérdezd meg az orvost, de mielőtt valami hülye gyógyszert írnának fel, próbálj ki minden egyéb természetes módot. Sokat igyon, evések között, én is adtam neki cukor tartalmú teát és úgy láttam, ha ebből megiszik legalább 1 dl-t, akkor jobb a helyzet. Ő is 5 hónapos. Sok sikert!

2010. jún. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rengeteg folyadék. Kínálgasd fél óránként. Teával vízzel, rostos babalével. Pár nap és rendeződik.
2010. jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!