Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos babád hányszor,...

6-7 hónapos babád hányszor, mit, mikor eszik, alszik, fürdik? Szóval milyen a napirendetek?

Figyelt kérdés
Az én fiam 6 hónapos, már 2 étkezést kiváltottunk és még 3x eszik tápszert. De a tízórait sehogy sem tudom beiktatni, csak akkor ha az ebéd 2-kor van. És így 3 óránként enne. Jó így? Vagy elég lenne ha 4X enne? Tegnap csak 4x evett, mert sokat aludt délben és minden csúszott, de elég nyűgi volt este és éjszaka is többször felkelt.
2010. jún. 17. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
szia!6 és fél hónapos a fiam,ő még szopizik.mi nem váltottunk még ki étkezést.5-6 körül kel,van,hogy rögtön eszik,de van,hogy csak 7-kor.tízórai nálunk is elmarad,mertmindig úgy jön ki a többi kaja.nagyjából 4 óránként eszik,2x alszik egy nap.átlag 2x megyünk sétálni,de most úgy bealudt,hogy ez el fog maradni.este 7-fél 8 körül van fürdés,szopi,majd leteszem.ő még éjjel 1-2x kel enni.
2010. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia. 6 hónapos a lányom. Nálunk így néz ki a napirend: reggel fél 8 kor kel (éjszakát végigalussza, a reggeli 180ml tápszer. Majd 9-11 ig alszik, fél 12kor ebéd. Ez főzelék + 60ml tápszer. Ebéd után kicsi játszás, majd 1től 3 ig alszik kb. Fél 4 kor uzsi. ez valamilyen gyümi + 90ml tápszer. Utánna sétálni megyünk, vagy vásárolni, vagy bárhova csavarogni, idő függvénye. Pancsi fél 7 kor van, majd vacsira 180ml tápszer, és fél 8 kor már alszik is. Mi csak 4 szer eszünk, elég neki. A tízórait én is szívesen beiktatnám, de akkor ugyan az a bajom mint neked, tolódna az egész étkezés. ÍGy marad a 4szer. Teljesen még nem sikerült kiváltani az ebédet és uzsit, igényli a pici tápszert még utánna.
2010. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

7 hónapos lesz a babám a napokban. Mi is kiváltottuk a tízórait, az ebédet is lassan már kifogjuk, és igazából nekem is az a bajom, hogy sokszor 11-12-re esik a tízórai (vagyis a gyümi), aztán meg az ebédnek nevezett étkezés 3-fél4-re... Ilyenkor még 6-kor evés, aztán fürdés fél8-8 körül van (álmosság függvénye) és után még vacsi aztán alvás reggelig.

Elvileg 5-ször eszik egy nap (reggeli, uzsi, vacsi még szopi), de pl. ebben a nagy melegben 5-kor kelt, akkor is szopizott (valszeg szomjoltónak), aztán 8-kor nem akartam neki a tízórait adni, így akkor volt a reggeli, így tolódott a tízórai 11-12-re stb.


Az ideális úgy lenne, mint ma is, fél8-körül kelt, reggeli szopi. Játszás, most alszik. 10:30-11 körül tízórai gyümi. Játszás, séta. Fél2-2 körül ebéd: főzelék. Alvás vagy játszás, attól függ, nem mindig van meg az alvás. 5-fél6 körül uzsi szopi. Aztán apával játszás. Fél8-8 körül fürdés, vacsi és alvás.

Persze ez egy héten a 7 napból kb. 4-szer ilyen, a többi napokon dől az egész.


Abból nincs gond, ha kimarad a tízórai? Mert azzal nekünk is bajok vannak (fentiek). Vagy legyen tényleg csak kevés gyümi semmivel nem keverve, és akkor jöhet előbb az ebéd? Majd még megtudakolom a védőnőtől, nemsokára megyünk.

2010. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a probléma, de reggeli után 1 órával adok neki tisztán gyümölcsöt, kb. 60 ml-t.reggel, délben és este tápszer, délután 4-kor húsos főzelék.6és fél hós lány
2010. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor úgy látom ez máshol is probléma.

Ő ma pl. 8-kor kelt és fél 9 körül evett tápszert. Aztán lementünk a boltba és 11-re hazaértünk, most eszi a tízórai tápszert. Aztán remélem alszik egyet és majd 2 körül ebédel főzeléket. Aztán megint séta és 5 körül uzsi- gyümölcs vagy tejpép, majd 6-tól szokott kicsit aludni és utána 8 körül fürdés és fél 9 tápszer, majd alvás.

Ez még csak próba, majd kiderül hogy működik e.

2010. jún. 17. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:
7 hónapos a kisfiam nálunk igy néz ki egy nap: reggel 8-kor tápszer,fél 10-től fél 12-ig alszik,délben ebébre húsos főzelék,2-től 3/4 4-ig alszik 4-kor gyümölcsös-húsos főzelék!!Utána kimegyünk sétálni,este 8-kor van fürcsi fél 9-kor tápszer és fél 10-kor alszik el!! Nálunk beállt már ez a rendszer 2 hónapja mindennap ugyanigy csinálunk mindent!!!
2010. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk így néz ki a napirend. ÁLtalában 8 körül ébred, utána negyed9-fél9 reggeli: tápszer

Fél 11-kor tízóraizik: gyümölcs

(Ha korábban kelne, akkor 10-kor kapja a tízórait mert utána alszik)

1-2 között ebéd(attól függ mikor ébred):főzelék

Fél 5-kor tápszer (ezt fogom nemsokára tejpéppel kiváltani)

8-kor fürcsi, fél 9 vacsi: tápszer.


6 hónapos lesz holnap a kisfiam, én már nem nézegetem hogy most 3 vagy 4 óránként egyen, beállt magától a napi 5 étkezésre.

2010. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sem nézem, hogy hány óránként eszik. Csak egyszerűen ordít ha letelt a 3 óra. Még akkor is ha sokat és laktatósat eszik.
2010. jún. 17. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!