Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátok mikor, ugyértem...

Hozzátok mikor, ugyértem milyen idöközönként járnak a látogatok babanézöbe? Elsö sorban a családra anyosra gondolok, mi lenne a normális?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a saját példámat tudom neked leírni.Én nagyon beteg voltam szülés után, úgyhogy az anyukám két hónapig minden nap jött és segített(főzés, takarítás), meg persze ő ki sem bírta volna, ha egy nap nem láthatja.Az anyósom is jött másnap(már miután hazamentünk),ő már csak 2-3 naponta jött, utána hetente..A rokonok egy hétre rá jöttek, hogy hazamentünk, mindenki más más napokon.(pici a lakásunk és nem akartuk, hogy egyszerre zsúfolva legyünk).
2008. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Én a babám 6 hetes koráig csak a nagyszülőknek engedtem megnézni a Picit. Anyuék eleinte hetente, majd 2 hetente jöttek/jönnek. Nekünk ez így tökéletesen megfelel. Anyósomék naponta jöttek a Babám 3 hónapos koráig, amikor rászóltam a férjemre, hogy vagy beszél velük, vagy én beszélek velük, de annak nem lesz jó vége (Anyósom problémás, ő ha tehetné, beköltözne a kisfiam mellé).

Mostmár Anyósomék hetente 3x jönnek, de én szeretném elérni, hogy úgy jöjjenek, mint Anyuék, kb. 2 hetente (bár, ez nem fog sikerülni).

A kisfiam 6 hetes kora óta minden hétvégén volt látogatónk, és még mindig sokan vannak, akik nem látták, tehát mi erre az évre tuttira be vagyunk táblázva látogatókból. Talán ennek köszönhető, hogy a kisfiam szereti az embereket, mindenkire rámosolyog, mindenki kezében jól elvan.

2008. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
irjatok minél többen mert tanácstalan vagyok hogy hogyan alakitsam a látogatásokat,jo lenne ugy hogy pihenni is jusson idöm és a férjemmel lenni mert ö csak vasárnap van ithon máskor estig dolgozik.
2008. okt. 31. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Normális szerintem az, ami Neked és a Babának is kellemes. Ha terhes a sok látogató, kérj egy kis időt magatoknak.

Én még nem szültem, de ha megérkezik a kicsi, a szüleim kb 2 hétig folyamatosan itt lesznek (egyébként az ország másik felében laknak). A párom szüleinek is örülni fogok, de a távolabbi ismerősöket megkérem, halasszák a látogatást későbbre.

2008. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Ja, és még anyit, hogy én előre közöltem, hogy ne várjanak tőlem vendéglátást. Szolgálják ki magukat. :)
2008. okt. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell bezsúfolni mindenkit.6 hétig én senkire nem voltam a nagyszülőkön kívül kíváncsi.Aztán szépen lassan minden hétvégén vagy hétközben este voltak látogatók.Most 6 hóa a kicsi,de van aki még mindíg nem látta.Vagy Ők voltak betegek vagy mi.Rosz most mert tél jön és ne tudtok lemenni,de én csináltam olyat is hogy lementünk sétálni és akkor jöttek velünk.Másik meg a nagyszülőkön kívül mindenki egy fél órára jött.Sztem a picurhoz kell alkalmazkodni még ilyenkor.Én szépen közöltem hogy ha lehet akkor jöjjenek fürdetés előtt egy órával,és mire elkezdtünk készülődni fürcsihez szóltam hogy akkor mi készülünk,és mindenki fogta hogy akkor menni kell.Neked meg a picurnak most aza fontos hogy összeszokjatok,a vendégek ráérnek menni az elkövetkezendő 1 évben meglátogatni a gyerkőcöt.
2008. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Szerintem ez "szokás" kérdése. Felénk az a szokás, h a rokonság szinte bejelentkezés nélkül megy, és jöttek hozzánk is, babát látogatni. Nekem sem tetszik ez a szokás, de nem küldtem el senkit soha. Főleg hogy mindig hoztak ebédet, az ajándékokon kívül, sütit és "mi szem-szájnak ingere" :). A nagyszülők pedig természetes hogy a kezdeti időben minden nap mennek, mert segíteni akarnak. Ha nem terhes és nem erőszakos a segítségük, akkor fogadd el, mert legalább többet tudsz te is pihenni! És az nagyon fontos!
2008. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első héten hozzánk is csak a szűk család jött.Az első héten minden este itt volt valamelyik nagyi.Én örültem is neki,mert féltem a fürdetéstől.Első baba és a köldökét ugye nem érheti víz.Az első 2-3 napban a nagyikk fürdettek,én néztem,majd fordítva.Én fürdettem,ők nézték.Egy hét után jöttek a barátok egyesével.Onnantól már a picit is kivittük sétálni szinte minden nap,így anyámék azóta csak akkor jönnek ha megkérem őket valamiért,de az nagyon ritka.Mi viszont megyünk kb kétnaponta hozzájuk.Picúral úgyis kell levegőzni,így elmegyünk hozzájuk.Anyósomékhoz is megyünk hetente 2-szer kb,de ők is jönnek kb 2-szer.Mondjuk nekem furcsa,hogy ők csak úgy beesnek bejelentkezés nélkül.Annyiból viszont örülök,hogy olyankor elbabáznak picit,én meg tudok mást csinálni közben.Mindenkinek más a normális.Majd kialakul nálatok is.Vagy ha az a baj,hogy túl gyakran mennek,akkor azért tedd szóvá,hogy ez így nem jó nektek.Különben nem fog változni a helyzet.
2008. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!