Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliaban szulom a babamat....

Angliaban szulom a babamat. Milyen utlevele lesz majd?

Figyelt kérdés

En szlovakiai magyar vagyok, szlovak utlevelem van. parom pedig Cseh. En 4 eve elek itt, a parom 6.

Kaphat e a babam angol utlevelet?

ha cseh vagy szlovak utlevel elintezese akar 3 honapba is eltelik:-( haza szeretnek menni karacsonyra es az angol utlevelet par het alatt elninteznem a babanak.

okt.26ra vagyok kiirva, tehat barmelyik pillanatban megszulhetek:-)


2008. okt. 26. 01:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyunk mi is, annyi különbséggel, hogy mi a férjemmel mindketten magyar állampolgárok vagyunk. Amikor én ezt megkérdeztem, akkor azt mondták, hogy tulajdonképpen kaphat a baba angol útlevelet, de ez formailag lesz angol, mivelhogy a helyi önkormányzatnál igénylem meg, de mivel a baba nem lesz angol állampolgár (a férjemmel még nem kaptuk meg az állampolgárságot), így ugyanannyi ideig tart a dolog, mint ha a nagykövetségen igényelném. Elméletileg ők is ugyanúgy Magyarországról kérik majd le az adatokat, felveszik a kapcsolatot a nagykövetséggel, majd ha mindent jól megfontoltak, akkor állítják ki az útlevelet. Ami angol lesz ugyan, de a baba adatainál szerepelni fog, hogy magyar állampolgárról van szó.

Időben tehát ugyanannyi ideig tart. Összességében nekem azt javasolták, hogy inkább csináltassam a nagykövetségen, mert valamivel olcsóbb az illeték, illetve ott akkor már egyből felvezetik a babát a magyar rendszerbe is, megtörténik a regisztrálása és nem akkor kell ezzel szórakozni, amikor mondjuk először megyünk haza látogatóba.

Egyébként a három hónapos várakozási időt mondták nekem is, de ezt maximumként szerepeltették, tehát előfordulhat, hogy hamarabb is készen lenne.

Azt hiszem, hogy sokkal jobban jársz, ha betelefonálsz a cseh vagy szlovák nagykövetségre (attól függően, hogy melyik állampolgárságot kapja a babátok), illetve a helyi council-hoz is és megkérdezed személyesen, mert ezekről az infokról én nem kaptam írásbeli tájékoztatót, hanem xy ügyintéző mondta, tehát vagy helyes, vagy nem...

2008. okt. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
ne pontozzzzatok le kérlek!éna välaszt nem tudom de nagyon nagy egészséget kivänok nektek!!éS könnyü,élményekkel teli szülést!!!!:)
2008. okt. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

koszi a valaszt:-) aranyos vagy. te mikorra vagy kiirva?


utana olvastam a dolgoknak.

[link]


hatha neked is segit.


ugy dontottem h inkabb maradok es a szuleim jonnek ide karacsonyra, mar at is bookoltam a repjegyeket:-)

majd haza akkor megyek, ha meglessz a bebi utlevele.


neked is boldog babavarast es konnyu szulest!!!

2008. okt. 26. 04:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!