Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9és fél hós babám tejes...

9és fél hós babám tejes pudingot evett, lehet baja?

Figyelt kérdés
Nem én adtam neki,hanem anyukám.
2010. jún. 2. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi baja nem lesz, hacsak nem tejérzékeny -de ez hamarosan kiderül.

Épp a tejérzékenység megelőzése végett nem javasolt a piciknek túl korán tehéntejet adni -ugyanakkor már a pár hetes aprók részére is készítenek tehéntej alapú tápszereket, ezek ugyanis olcsóbbak, mint a módosítottak, azaz hypoallergén tápszerek.


Amúgy 9 és fél hós babának már sokan adnak tejet, sajtot, túrót kis mennyiségben.

Beszélj a védőnővel, lehet, hogy már ő is javasolni fogja, hogy lassanként vezesd be a tejtermékeket.


Mindenesetre, emiatt az egy puding miatt nem kell aggódni, az biztos.

Legfeljebb ha kihányja, vagy kiütéses, vagy ekcémás lesz tőle, a következő tanácsadáson feltétlenül említsd meg az orvosnak.

2010. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi.A savanyított tejtermékeket már kapja 8 hós korától,azokra nem érzékeny,de tejet nem terveztem egy éves koráig adni,a védőnő javaslatára.
2010. jún. 2. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz baja, én is adtam neki 7 hónapos korában Danoninot és nem lett semmi baj.
2010. jún. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!