Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon allergiás a tejtermékekr...

Vajon allergiás a tejtermékekre? Akinek kisbabájánál előfordult tejfehérje-allergia, milyen tünetekkel jelentkezett?

Figyelt kérdés
Kislányom most 7 és fél hónapos, 2-3 héttel ezelőtt kezdtem el túróval bevezetni a tejtermékeket. A tízórai gyümibe tettem 1 kávéskanálnyi mennyiséget. Múlthéten kijött rajta pár darab pici piros pöttyöcske, tényleg nem sok, az arcán és a pociján, 3-4 napig, azóta nem volt semmi. Egyéb tünet nem volt, se hasmenés vagy véres széklet, picit mostanában ugyan nyugtalan, de szegények egyfolytában jönnek a fogai, hétvégén kapásból 2 felső egyszerre, szóval a nyűgösséget ennek tulajdonítom (és picit most anyafüggő is lett, ha nem vagyok mellette, akkor nyafog). Merjek próbálkozni újra, esetleg élőkultúrás joghurttal, vagy várjak 2-3 hetet?
2010. jún. 2. 11:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem a laktóz érzékenységre gondolok!
2010. jún. 2. 11:17
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én babám tejfehérje allergiás, bár én még csak szoptatom, az anyatejen keresztül is érzékeny rá. A mi tüneteink ekcémás területek a testén, fül mögötti rész levedzett, kakijában fehér darabkák voltak, és elég nyálkás is volt, valamint úgy "robbant ki belőle". Nálunk pöttyökkel kezdődött az arcon, de akkor még nem a tejfehérjére gyanakodtunk, 3 hónapos korára derült ki, hogy az okozza a tüneteket. Szerintem várj egy hetet, tegyél egy újabb próbát a tejtermékkel, és ha újra pöttyös lesz, akkor elképzelhető hogy még várnod kell a bevezetéssel, ha nem, akkor nem az volt a ludas.
2010. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejes babák kakijában a fehér darabok nem utalnak tejfehérje allergiára illetve az is teljesen normális, ha a kaki kirobban a babából ennyi idősen. Csak azért írom le, hogy ha később erre járna valaki, akinek hasonló kérdése lenne, ne ijedjen meg azonnal, ha ezt a 2 tünetet észleli.
2010. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál ekcéma formájában jelentkezett amíg szopott, fél évesen tejpéptől súlyos allergiás rohamot kapott hányással, csalánkiütésekkel. 1 éves múlt amikor próbálkoztunk a savanyított tejtermékekkel. A szája körül jelentkeztek apró piros kiütések. Beutalt a gyerekorvos tejterhelésre, ahol 25 ml tej után csalánkiütései lettek.

Szóval kis mennyiségű joghurttól vagy sajttól neki is csak pöttyök jöttek elő, de a töményebb tejre sokkal hevesebben reagált.

Most minimum fél évig tejmentes diétán van, remélem kinövi az allergiát.

Szerintem ha már elmúltak a kiütések próbálj egy kevés joghurtot adni és figyeld. Bár nem hiszem, hogy hetekkel később a túró ütötte ki, nálunk pár percen belül előjöttek a pöttyök.

2010. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálunk is először pöttyök jelentek meg,majd ekcémás lett az arca,olyan volt a bőre,mint a rinocérosznak.hagyd el kb 2 hétre a tejterméket,próbáld újra,ha megint kijön,akkor allergiás.
2010. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Tejpépet eszik már 4 hónapos kora óta, és sajnos 1 hónapos kora óta tápszeres, 5 hnapos kora óta már nem HA-s tápszert eszik. Ha ezektől nem lett baja, akkor lehet, hogy ez nem allergia. Nagyon ideges vagyok emiatt:(
2010. jún. 2. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, még nem bírja megemészteni a tejtermékeket, 1-2 hónapig ne adj neki semmi tejterméket, sima joghurtot se lányom 10 hónapos volt mikor már nem pattogott ki, de akkor is csak danoninotkapott, meg túró rudit tejszeletet, mert abban nincs elo joghurtkultus a sima joghurtoktól még akkor is kiütéses volt neki is az arca es a hasa. 1 éves korától már eszi a danine jogobella stb izesitett joghurtokat, tejfolt sajtokat turot.
2010. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, második válaszolónak írnám, hogy amint áttértem a tejmentes étrendre, kislányom kakijából eltűntek a fehér darabkák, és a "kirobbanás" is megszűnt. Úgyhogy nekünk biztos hogy attól volt.
2010. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!