Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá a gyerekemet...

Hogyan vegyem rá a gyerekemet hogy igyon?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam, és a napokban elkapott valami vírust. 1 napig hányt, 2 napig hasmenése volt. Mostanra ezek a dolgok lecsengtek, de egyáltalán nem akar enni, 10%-át sem eszi meg annak a mennyiségnek, amit a betegsége előtt.

Ha meg próbálom erőltetni, kibukja ami addig lement. Éppen csak csipeget valamit nap közben.

A doktornőnk szerint nem kell az evés miatt aggódni, mert jó kondiban van, nem fog neki megkottyanni az a pici súlyvesztés, inkább a folyadékot erőltessük. Sajna nem nagyon akar inni, pedig állítólag minimum 1 litert meg kellene innia naponta. Viszont örülök, ha félliter lemegy. A kamillateát imádja, de azt meg nem ihatja, mert hasmenést okoz, meg kiszárítja a bélbolyhokat, a víztől meg rosszul van.

Honnan fogom észrevenni, ha baj van?

Nem akarom, hogy kórházba kelljen menni és infúzióra kössék!

Amúgy nap közben semmi baja, éjjel nyűgös nagyon, nem sokat alszunk éjszakánként. Valószínű a fogai is jönnek, az is rátesz egy lapáttal.


Segítsetek valami praktikával, amivel ivásra tudom bírni. Meg mit adjak neki, esetleg mehet-e valami rostos is?


2010. máj. 25. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Minimum 1 liter? 15 hós fiam sem iszik napi fél liternél többet. Adj neki rostos levet, vagy limonádét.
2010. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. Kiszáradni nem fog nyugi. Egyébként a kiszáradás jelei: keveset pisil, karikás a szeme, és ha összecsíped a bőrét, akkor nehezen símul vissza.
2010. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a itató pohár vált be,nem akarta meginni a vizet,de ezzel úgy el van, hogy észre sem veszi, hogy elfogyott a víz belőle.
2010. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbálkozz másfajta teával, bár én örülnék, ha fél litert is meginna a kislányom, sajnos nagyon keveset iszik.
2010. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 éves simán ihat rostosat.Mi is azt iszunk,mert a vízet nem fogadta el soha,pedig elösször csak azt kapott...

Szóval adj neki gyümi levet.Nekünk egy ilyen esetnél azt mondta a doki,jó ha cukrosat kap,mert ilyenkor kell nekik.

2010. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!