Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha újszülött kortól szeretnék...

Ha újszülött kortól szeretnék mosható pelusozni, milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Állíthatósat néztem, amire 3-16 kg van írva, de most meg azt olvastam róla, hogy az inkább olyan 5-6 kg-tól jó.

Ha csak pár hónapra akarok venni szimpla újszülött méretet, majd váltanék állíthatóra, milyet vegyek és hány darabot?


Légyszi, csak az írjon, aki használ mosható pelust, nem érdekelnek az olyan kommentek, hogy miért emellett döntöttem és mennyivel jobbak az eldobhatók.


2017. aug. 13. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem használom, csak megvan a készlet hathatós nappy lady tanácsadással.


Én Angliából rendeltem, nem tudom itt mik vannak, ahogy eleinte néztem elég szegényes ahhoz képest az itthon webshopok választéka. Én a külső + terry squares változat mellett döntöttem és külsőből a több külön méretes mellett. A terry squares az kb. a tetrának felel meg. Vettem 6 újszülött külsőt (5 kiló alatt) és 6 kis méretű külsőt (5-7 kilóig). Egyelőre ennyi, nagyobb méretet rendelek majd később vagy ha épp akciósba botlok megint. Inkább az itthoni webshopok tanácsaiban látom amúgy, hogy 3 külső elég egy méretből meg ilyenek, elég sok tanácsot, meg fórumot átnéztem angolul, minimum 4-5 darabot írnak a gyakorló moshatózó anyukák, de van aki azt írta, hogy a legkényelmesebb szám, a hat volt. Én ezért döntöttem a 6-6 mellett. Lehet, hogy sok, de úgyis épp kiárusítás volt, ugyanezek itthon 3x ennyibe lettek volna, szóval úgy voltam vele, hogy ami nem kell max eladom, meg inkább legyen plusz, mint ki legyen centizve vagy hogy, hogy nem kevés legyen.

2017. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Elküldenéd esetleg priviben, hogy honnan rendelted? :)

Én most ebayen nézegetem a külsőket, csak nem tudom mennyire jók, mert nagyon olcsók az itthoni webshopokhoz képest. Gondoltam rendeltek 1-et, megnézem, meg rendelek egyet az itthoniból is, aztán összehasonlítom. Bár baba nélkül nem tudom, mennyire lesz hatékony.

Esküszöm, a mai napot csak erre szántam, de egyszerűen még mindig nem állt össze teljesen a kép, hogy akkor mit és mennyit kellene venni.

De decemberig van még idő. :)

Te mikorra vagy kiírva? Megírod majd a tapasztalatodat?

2017. aug. 13. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Little lambet vettünk, de újszülöttre az egyes méret is túl nagy volt. Később tudtuk használni, de akadályozta a mozgásban. Elvileg sok pisit felszív, gyakorlatilag minden pisi után újrapelusoztam. A mosógépet megterhelték a nehéz pelusok. Ezt Angliában vettem ebayen.

Kínából is vettünk egy állítható pelust, ami születéstől biliig jó. Nagyon gagyi volt.

Vettünk még mothereaset, az- mivel a fiam dagi-mire jó lett derékban, nem záródott a combján, hiába állítható.

Ha újrakezdhetném, akkor tetra anyagú belsőt használnèk a saját belsőjük helyett. Little lambes külső jobban záródott, motherease jobban szellőzött. Tetra anyagból szabott belsőre gondolok, mert ha csak hajtogatnám, akkor ahol a külsővel érintkező bőrfelületnek nem tenne jót, plusz méhg egy sima tetrát beleraknék nedvszívónak.

Nem mindenkinek ugyanaz a mosipelus jön be , számít a gyerek alkata is.

Facebookon van mosipelus csoport, ott sok hasznos tippet tudnak adni, sokféle márkát próbáltak.

2017. aug. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mosható pelenka kuckó -> zsömii újszülött pelus

Popin, zsebes pelusok, valami csónakos, pl repelus

Ezen kívül érdemes facebookon körülnézni, több moshatós csoport is van, jó tanácsokat, sőt akár próba pelust is találhatsz. Mindenképpen kifejezetten újszülött mérettel kezd, inkább több féléből pár darabbal.

2017. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket és válaszokat! :)
2017. aug. 15. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha még olvasod, akkor a legegyszerűbb megoldás:

- 30-35 db tetra pelus (hogy ne kelljen egyfolytában mosni, mivel egy újszülött jó sokat elhasznál egy nap)

- 3-4 db 1-es (tehát újszülött méretű) PUL külső. (ezeket ritkábban kell cserélni, elég akkor ha kaki megy pl. a combgumis részére)

Ezt 3-6 hónapos koráig tudod így használni és elég csak a külsőket lecserélni, vagy nagyobb külsőre, vagy egyméretes zsebes pelenkára. A tetrával tudod tölteni mindkét típust. Esetleg, ha később kevésnek ítéled a nedvszívását, akkor lehet mellé rakni még pelenkabetétet.

2017. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Vettem 3 pop-in újszülött külsőt, meg 10 db prefoldot egyelőre, de akkor a tetra is jó prefold helyett?

Mert majd még szeretnék hozzá vásásrolni, mire megszületik a baba, csak ezek akciósak voltak.

Meg vettem Bambinex mikroszálas szárazontartó kendőt, mert az is nagyon olcsó volt, de igazából ezzel még mindig nem vagyok tisztában, hogy mire is jó. Ez a papírbetét helyett jó? Vagy mehet a kettő együtt is?

2017. szept. 21. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!