Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik napközben és...

Mennyit alszik napközben és éj szaka 11hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Felkeltitek még éjszaka enni?Kislányom 11hónapos,mi még keltjük fél12-kor(bár tudom ezt nem kellene,sajnos már beidegződött Nála,ha nem is keltem felkel magától)megetetjük tápszerrel.De még igy is fent van 4-6-ig:(Lehet,hogy a fogzás miatt?De már 3 hónapja?Ugy érzem,ezt már nagyon nem kellene,hogy tudnám leszoktatni róla?Ma lesz az első éjszaka,hogy nem keltjük fel...
2010. máj. 23. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves lányom este 9-től reggel 7-8-ig alszik. Nappal egyszer alszik már csak, általában déltől 3-ig. Ne haragudj, nem akarlak bántani, de milyen hülyeség ez, hogy felkelted enni? Újszülötteket szokás felkelteni enni az első 1-2 hétben, ha maguktól nem kelnek enni, de annak megvan a komoly oka. Ilyen marhaságot még nem hallottam, bocsi. És irtó nehéz lesz erről leszoktatni, mert már nem csecsemő, és Te saját magad tanítottad arra, hogy éjjel fel kell kelni enni. Hát sok sikert, nem lesz egyszerű, rengeteg sírással fog járni....
2010. máj. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem este 8-9-től reggel 8-9-ig alszik.Napközben viszont már 9,5 hónapos korától csak egyszer alszik,és sajnos elég keveset,van hogy csak fél órát,jó esetben 1,5 órát.Éjszaka 3 hónapos korától nem kel fel enni,én sose keltegettem...

Annyit megkérdezhetek,hogy hogyan néz ki egy napotok etetés szempontjából?

2010. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de sajna egyet kell értenem az első hozzászólóval,nagy munka lesz leszoktatni az éjszakai evészetről, fenntlétről. Nem fogja érteni, hogy az eddigi gyakorlat, most miért változott meg.

Amúgy szerintem azért van fennt hajnalig, mert úgy gondolja, ha felkeltetted, akkor játékidő is van, és ebben a korban már nem csak egy-két órát tudnak ébren lenni.


Az én fiam napközben általában 2x alszik még. Délelött

1-1,5 órát (de van hogy többet) és 5 körül 1 órát vagy 40 percet /percre pontosan :)/

Este általában a fürcsi és tápszer-vacsi után 1/2 9-kor alszik el, és reggel általában 6-7 óra között ébred fel. (kicsit koránkelő a drágám)


Ha szerencsétek van és jól lefárasztottátok estére a babótokat, akkor talán nem lesz gond és visszaalszik. Talán egy kis tea, tápszer helyett, ha nagyon kell Neki az innivaló....? Bár arról is nehéz lenne leszoktatni...



Sajna egyet kell értenem az első hozzászólóval, ne haragudj.

2010. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is csak csatlakozni tudok véleményben az első válaszolóhoz!

Először azt hittem elírtad és 11 napos...

Még sosem hallottam ilyenról, hogy egy 4-5 kiló feletti gyereket ébreszt valaki enni!

2010. máj. 24. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért kelti fel, hogy később ne a baba keltse fel őket.Biztos így kényelmesebb a szülők szempontjából.Amúgy nekünk is javasolta a gasztroenteorológus, hogy ezzel a felkeltéses módszerrel talán le lehet szoktatni az éjszakai kelésről.

Egyszer próbáltam, azóta sem, mert utána is ugyanúgy ébredt.Inkább a vizes taktikát próbálgatom.

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam!

2010. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia


11 hnapos kislányom, tápszeres. Napközbe 1szer alszik kb 3 órát, és este 9-től alszik reggel 7-ig. Én viszonylag korán leszoktattam az éjszakai felkelésről. Olyan 1.5 hónapos kora óta nem kel fel éjszaka, de hát anno nem aludt 10 órát éjszaka, csak 7-8 órát. De azért a mai napig van olyan hogy felriad vmire, vagy rosszat álmodik és akkor felkel, de vissza is alszik gyorsan. Én az aludj nyugodtan vagy szépen (nem emlékszem már) módszerrel szoktattam le. Nekem bevált...

2010. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi az az aludj nyugodtan/szépen módszer?
2010. máj. 24. 21:53
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen,saját kényelmünk miatt keltettük éjfél körül,bár nem mindig kellett,mert magától ébredt!ezért is gondoltuk,hogy ez igy helyes és utána van 4 óránk aludni,hogy birjuk,ha 2órát fent van.

Napi étkezésünk ezért jól elcsuszott.

Reggeli 9-kor 180ml viz plussz táp(mondjuk nem értem,hogy 11 hónaposan miért O hónapos tápszert eszik még)

13 ebéd(ami fött kajcsi,de kergettem vele a szobába,mert nem akart enni)

17 uzsi (tejpép meg gyümölcs)

20 180 ml viz meg táp

23.30 210 ml viz meg táp

éjjel tea

2010. máj. 24. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok...

Leírom nálunk hogy vannak az etetések,próbáld ki,az is lehet,hogy tényleg éhes,és azért kel éjszaka,főleg ha 0-ás tápszert iszik...

Szóval az én lányom 9-kor kel,akkor ő is tápszert iszik,az ebéd 12-kor van,valamilyen főzelék.3-kor valami uzsi,gyümölcsös joghurt,túró,stb... 6 óra körül szintén valamilyen laktatóbb húsos főzelék,utána fürdés,majd lefekvés elött iszik még egy tápszert.És mindenféleképpen váltsál tápszert,az én lánykám 6hónapos korától a 2-est issza.

2010. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:)Most már 2-es tápszert eszik,éjszakára meg Jó éjt tápszert kap,2 napja átalussza az éjszakát,4-kor teát kap,de vissza is alszik.Reméljük,hogy igy marad...
2010. máj. 25. 22:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!