Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányom nagyob...

5 hónapos kislányom nagyob kacag, ha meglátja az anyósom, még rám sem kacag annyira. Ez nem jelenti azt, hogy őt jobban szereti, mint engem, a saját anyját?

Figyelt kérdés
Írjatok kérlek,nagyon félek,hogy nem szeret engem anyaként.

2017. júl. 26. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy :D

Lehet csak szimplán érdekes neki az arca és az nevetteti meg :D


A fiam pl csak a kutyára kacag. Szerintem ő sem szereti jobban a kutyát mint engem :)

2017. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anyósomnak érdekes csengő hangja van,bezengi az egész házat,lehet ez az oka.
2017. júl. 26. 18:39
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Anyával minden baba szigorú. Nagyok az elvárásaik: legyen finom tejcsi, tiszta pelus , stb, stb. A többi családtag a szórakozás, bezzeg rájuk kacagnak.

Nyugi, jó anya vagy, és szeret!

2017. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
1-es vagyok. Egész biztosan :)
2017. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fejlődéslélektan is alátámasztja, hogy a gyerekek az elsődleges gondozóhoz kötődnek. Ez többnyire az anya, de van, amikor élethelyzetből adódóan nagyszülő vagy az apa tölti be ezt a szerepet.

Sőt, a szülőkhöz való feltétlen kötődés olyan erős, hogy még a bántalmazó szülőkhöz is erősen ragaszkodnak, maximum kamaszkorban roppan meg ez a bizalom.


Evoluciósan kódolt az emberbe, hogy gyerekként ragaszkodjon a szüleihez.

2017. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nemrég volt pont ugyanilyen kérdés.

Nem, nem szereti jobban, emiatt ne aggódj.

Ha nagyobb lesz, akkor is lesz majd, hogy épp a mama a sláger, aztán meg a nagybácsi, de attól még tudja, hogy te vagy az anyja.

2017. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szokd meg, hogy anya a baba számára kb mint egy szekrény a szobában. Igen, mindig ott van, biztosan ott van, nem lehet olyan, hogy nincs ott mellette, mindig látja, tudja, hol keresse, stb.

Mama ehhez képest minden alkalommal, mint egy csillivilli új játék, aminek örülni kell.


Örülj, mert ez a viselkedés azt jelzi, hogy te nyújtod az állandóságot, biztonságot a gyerek felé.

2017. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Biztosan úgy van,ahogy írtátok,de a többi családtagot miért nem fogadja ilyen lelkesedéssel?
2017. júl. 27. 10:04
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

lesz még olyan is, amikor rajtad kívül mindenkinek örül.

nálunk tipikusan volt az apaisten és anyarabszolga. ez így van jól.

a rokonok közül is van, aki olyan, mint egy nagy játék, vicces, érdekes, színes, stb, jobban felkelti a gyerek figyelmét.

2017. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!