Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak sincs el a babája az...

Másnak sincs el a babája az apukájával? Ez őrület. Ennyire anyás lenne?

Figyelt kérdés

9 hós múlt a kislányunk. És alig tudom pár percre kettesben hagyni az apukájával. Persze őt ritkábban látja, hisz reggeltől estig dolgozik, de azért hétvégenként őt is ugyanannyit látja, mint engem. Nem akar vele eljátszani, nem engedi, hogy fürdesse, öltöztesse, etesse. Régebben is láttuk, hogy ragaszkodik anyuhoz, de az esti etetésnél, fürdetésnél nem volt ilyen gond, hogy sír, ha nem én csinálom. A férjemnek is "rosszul esik", meg is értem, hogy sír nála a baba. Ha engem meglát, addig nem lesz csend, még át nem veszem.

Próbáltuk, hogy csak apa látja el, pl. fürdetés, öltöztetés, hogy szokja, de csak sír. Ha mindketten ott vagyunk, de apa fürdeti és lát engem, akkor is sír, mert nem én csinálom. Etetésnél apa eteti, de a szemkontaktus velem van, aztán szépen otthagyom őket kettesben és így eszik tovább a baba.

Szerintetek jó ez így, hogy így "szoktatom" az apjához? Vagy hagyjam, csináljak mindent én, és majd változik?


2010. máj. 20. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
próbáld a sírás ellenére is apával hagyni, menny egyedül valahova. Abba hagyja.
2010. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most van a kislány a szeparációs szorongás korszakában.Azaz most jött rá h ti nem 1 személy vagytok és emiatt nem érzi magát biztonságban ha nem vagy vele.Az apuka régebben fürdette etette a kicsit?Nem lehet az az oka h eddig nem ö csinálta és emiatt nem érzi magát biztonságban?Próbáld meg fokozatosan csinálni.Nem baj ha sír 1 kicsit.Egyébként sztem jól csinálod.Sok sikert!
2010. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

szia, régebben se volt el vele, vagy csak motsnaában? mert ha most kezdte, akkor a szep. szorongás miatt lehet. akkor igyekezz te csinálni a dolgokat addig. nálunk is volt ilyen időszak...volt olyan, pedig mr idősebb volt, 14 hós, hogy egyáltalánb nem tűrte az apját, semmit nem csinálhatott vele, ha csak ránézett akkor lekezdett sírni...ez idegesítő volt, meg fárasztó, de elmúlt. én mindig mondtam neki, hogy ugyan, ez az apukád, őtőle nincs mit félni satöbbi satöbbi. de amit lehetett azt én csináltam ele. aztán elmúlt, és megint jóban vannak.hozzáteszem, amikor csak kettesben voltak, akkor semmi baj nem volt, csak akkor, ha én is ott voltam.

ha meg sose volt el vele jól, akkor azt javaslom, hogy ne erőltessétek. szép fokozatosan rá fog jönni maga, hogy az apu nem bánt soha, hanem szeret, és reggel meg este látom csak, de akkor tök jó, mert játszik velem meg hülyéskedünk satöbbi.

2010. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem. Régebben, azért el-elvolt vele, fürdette és etette is, persze nem olyan sűrűn, mint én. És egyszer csak elkezdte, hogy ezt sem és azt sem hagyom apának. Van, hogy egész jól elvannak, aztán ha meglát, akkor kezd el nyüszögni utánam. Szóval maradjuk hármasban és ha hagyja, akkor hagyjam őket kettesben? Azért gyakorolom ezt is, hogy szokja.

Van, hogy szombat délelőtt elmegyek tornázni és akkor órákig ketten vannak, apa teszi le aludni és ha ébred ő is eteti, akkor azért nem szokott annyira nyűgi lenni. Gondolom, mert egyáltalán nem lát és nem is keres, de ha tudja, hogy otthon vagyok, csak épp másik helyiségben, akkor kisírja, hogy én is a közelében legyek.

2010. máj. 20. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Túléli, ha sír egy kicsit:)), de meg kell, hogy szokja apát is! Nem lehetsz állandóan mellette. Eleinte nehéz, aztán meg fogja szokni.
2010. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!