Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell aggódnom, vagy ez normáli...

Kell aggódnom, vagy ez normális? Nem kellene ilyenkor már el-vissza forognia?

Figyelt kérdés
3 hónapos volt a kisfiam,mikor először átfordult hasról hátra,5 hónapos,mikor tudatosan csinálta.Viszont 1 hete nem hajlandó csinálni.Hátról hasra pedig egy véletlenen kívül nem fordult még át.Ha segítek neki,könnyen fordul,de egyedül nem csinálja.1 hét múlva 6 hónapos lesz.
2010. máj. 19. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ügyes ő, majd csinálja, ha akarja. Nálam az egyik gyerek 4 hónapos volt, forgott mint a grillcsirke. Ide-oda. A másik most éppen 5 hós, semmit nem csinál, csak növeszti magát (74 cm, 8.5 kg), ő nyugis, csendes, jó baba. A másik izgő-mozgó cserfes volt.
2010. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kisebbik fiam most múlt 5 hós. Nagyon ritkán forog, és akkoris csak a kiságyban, amikor a lábát neki tudja támasztani valaminek. Ha a földön (habtapin) van, ott nem forog semerre. De ő nagy baba, közel 80cm és 8kiló.


A bátyja ennyi idősen már rég forgott, és már kinyomta magát. A pici meg épphogy elvan hason, nemhogy kinyomja magát és "hintázzon".

2010. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Majd beindul pár hét múlva ne aggódj. Én is állandóan a forgáson aggódtam, nálunk is kb ugyanez volt a helyzet. Pont 6 hónaposan beindult, azóta ezerrel forog, gurulva közlekedik.

Én párnából csináltam kis lejtőt, azon átfordult hátról hasra (nálunk ez volt a mumus, a fordítotja, már 3 hónaposan ment), aztán egyre kisebb lejtőt csináltam, végül magától forgott.

2010. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!