Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem beteg a gyerkőc, akkor...

Ha nem beteg a gyerkőc, akkor is lehet/kell néha orrszívóval tisztítani az orrát?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Én nem csináltam soha. Néha olvasom, hogy van, aki naponta így is szívja. Az orr öntisztuló, akár a fül...fölösleges szerintem piszkálni, ha nincs eldugulva.
2010. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne csináld. A sok orrszívás árt,mert ingerli az orr nyálkahártyáját,és több váladékot fog termelni.
2010. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kislányom 6 hónapos. Az első 4 hónapban én minden este kiporszívóztam az orrát, mert mikor belenéztem az orrlyukában, láttam, hogy van benne egy kis beszáradt "fikusz". Persze előtte használtam Sterimárt. Hogy éjjel rendesen kapjon levegőt. Amikor beteg volt, szinte félóránként kellett orrszívózni. Mostanában már csak akkor szívom ki neki, ha látom-hallom, hogy van váladék az orrában. Ez kb hetente egyszer. Szerintem nem teszel vele rosszat, ha pici gyereknél gyakran tisztítod az orrát, de csak ha indokolt. Ha nem szörcsög, nem látsz váladékot az orrában, akkor felesleges.
2010. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi most használtuk először, én is befújtam neki orrsprayval és olyan viszonylag nagy fikuszok jöttek ki, pedig nem is látszott. Sokat dörzsölte az orrát, szerintem ezért, hogy irritálta a fikusz. 3,5 hós egyébként. Én is arra gondoltam, hogy kb. hetente 1-szer érdemes lenne.
2010. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szoktam tisztítani az orrát akkor is ha nem beteg, mivel magamról tudom, hogy nekem is szükségem van rá, mégha nincs is semmi bajom. És sokszor nem is látszik hogy van benne valami, mégis eredményes az orrszívás.
2010. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!