Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásgondok 15 hónapos kisfiam...

Alvásgondok 15 hónapos kisfiammal. Más is jár ebben a cipőben? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
3 hónapos kora óta átaludta az éjszakát,a saját szobájában, amikor fogzani kezdett, néha volt 1-1 ébredés, de kb.3 hete minden éjjel felsír, mint aki retteg, és nem lehet megnyugtatni. Elkövettük azt a hibát, hogy magunk közé vettük - előtte sosem - és azóta majnem minden éjjel "átkéretőzik", mutogat az ajtó felé, ahogy lerakom az ágyban, már alszik is tovább, de ha visszavisszük, 1-2 óra múlva újra sír. Mi lehet? Nem akarjuk,hogy köztünk aludjon...más volt így? Hogy lehet ezt megoldani?
2010. máj. 18. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

lehet hogy rosszat álmodik. ez már az az időszak, legalábbis kezdete, amikor félhetnek dolgoktól. szerintem ne fosszátok meg őt a biztonságtól, amit ti jelentetek neki.

a másik, én úgy tudom, aszeparációs szorongás előjön megint, és olyan 18 hós korig erősödik, aztán elkezd csillapodni. de csak ha megfelelően "kezelik".

2010. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ugyanez a helyzet. A lányunk 12 hós és pár hete minden éjjel kb 2 óra körül írni kezd. Adok neki inni, vagy tápszert és lenyugszik. De amint vissza akarom tenni a kiságyba, újra sír. Én is magam mellé szoktam tenni. Alszik ott szépen és visszarakom a helyére álmában, mert én viszont nem tudok így pihenni. És újabban visszarakás után, olyan 5-6 óra körül újra sír...

Én is tanácstalan vagyok, mert fogalmam sincs, mi lehet a baja. Neki 4 foga van kinn, talán a többi miatt? Nem vagyok benne biztos. A biztonságérzetre gondolok, jobban érezheti magát a közelemben.

2010. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem írni kezd a 12 hós, hanem sírni. :)
2010. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók!Köszönöm a válaszokat, és pont ez a bajom, hogy éppen ezért nehéz, mert nem akarom megfosztani a biztonságérzettől, amit én és az apukája nyújtunk neki, de én is kismama vagyok (23hetes), és egyikünk sem pihen így. Pont ezért nehéz, mert nem tudom, és nem is akarom sírni hagyni, hiszen olyan kétségbeesett...valakinek esetleg egy jó módszer?
2010. máj. 18. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!