Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Verekedős a kisfiam (15hónapos...

Verekedős a kisfiam (15hónapos) mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Kb 2hete folyton verekszik a kisfiam,pofozgat,ütöget.Minden ok nélkül oda-oda csap mindenkinek.Az erejét méregeti?Ez egy rossz szokás?Mit javasoltok a leszoktatására.?
2010. máj. 14. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor azonnal szólok, magam elé veszem, legugolok, közben mindkét kezét fogom és a szemébe nézve szigorúan mondom, hogy nem verekszünk, nem ütünk meg senkit, nem ütjük meg anyát/tesót/apát/Pistikét! Ejnye! Viselkedj! Ilyenkor kérek egy puszit, én is adok, ha látom, hogy érti, felfogta. És bizony, hogy értik ők a fegyelmezést is, ahogy azt is ha dícsérjük őket.
2010. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Határozottan megmondom neki hogy ezt nem szabad, mert ez fáj . Egyébként pedig azért csinálja mert

1 tesztelgeti a határokat, mert olyan korban van

2 tele van energiával és nem tudja mire felhasználni, vagy hogyan.

Vidd ki sokat levegőre, játszótérre, foglald el olyan dolgokkal ami érdekli őt

2010. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is így csinálom de nem érdekli és a következő pillanatban ismét odacsap.Van olyan is hogy megpuszil de ez sokkal ritkább.És ha megint és megint odacsap mit tegyek?
2010. máj. 14. 21:25
 4/12 A kérdező kommentje:
2.válaszolónak:Nagyon sokat mozgunk kint és bent egyaránt.És amúgy eddig abszolút nem ez volt rá jellemző.Bújós,puszilgatós gyerek.Csak egyszerűen nem érti ha szépen,ha kiabálva mondom neki hogy nem szabad,és kicsit már kivagyok hogy miért csinálja.
2010. máj. 14. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Megint megfogod a karjait és elviszed a helyszínről. Tudnia kell hogy anya a főnök! Ne hagyd magad! Ha hisztibe kezd, csapkod és ordít, én beteszem a járókàba/kiságyba elmélkedni kb 2 percre, hozzá sem szólok. Ha lenyugodott,kiveszem.
2010. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Megkérdezném az utolsó génkezelt válaszolót hogy vajon van e gyereke? Mert szerintem tuti hogy nincs, akkor meg minek szól a témához hozzá amikor fogalma sincs miről beszél. Bár jobb is ha nem is szül ilyen felfogással mert nem is hiszem el hogy nem volt hülyegyerek soha, de mégis mit csiálna ha éppen a gyereke nem olyan lesz mint ő elvárta?
2010. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A fiamra mindent lehet mondani csak azt nem hogy kényes.Úgy gondolom hogy tudatosan neveljük és nem csinálunk belőle majmot.Én tanácsot kértem nem okoskodást....
2010. máj. 14. 21:38
 8/12 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek pedig irom, hogy ez egy ilyen korszak, a gyerekek próbálkoznak, tesztelgetik a határokat hogy meddig mehetnek el, mert ebből fognak tanulni. Lehet hogy éppen az adott helyzetben túlreagálod a dolgot és ez is tetszik neki. Idővel megtanulja hogy mit szabad és mit nem. Csak következetesnek és határozottnak kell lenni, na és persze türelmesnek. És még mindig azt mondom hogy fáraszd ki, vidd le akkor többet mint eddig, vidd máshová, új helyekre. Nem lesz energiája ütögetni. :)

Az enyém is próbálkozott egy darabig, sosem csaptam érte a kezére, csak megmondtam hogy nem mert ez fáj, ha nem értette meg, betettem a kiságyba, aztán újra elmagyaráztam hogy nem szabad. Apa más módszert használ, ott játékbunyó lesz belőle. De engem már nem csapkod azóta. Csak apát, de ő meg nevet rajta. :)

Szerintem ne reagáld túl, ne borulj ki tőle, fogd fel tanulókorszaknak és rajtad múlik hogy milyen hamar tanulja meg. Meg a türelmeden.

2010. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Cseppet sem reagálom túl szerintem csak úgy válaszolok hogy te is megértsd. A szintedet követni kell. És abszolút nem is idegesít a téma, csak jó lenne ha nem szólnál olyan dolgokhoz hozzá amikhez nem értesz és sosem fogod átélni. Tudod azt is meg kell tanulni hogy a nőket és anyákat tisztelni kell! Ez neked valahogy kimaradt az életedből , hát ez van. Engem nem zavar, de téged majd fog egyszer, dehát az a te problémád....
2010. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
csak annyit fűznék ehhez hozzá, hogy nagyon rossz fába fágtad a fejszédet, mivel ez egy abszolút anyukás topik, ha itt aggatod a körmödet, főleg úgy, h kritizálod valaiknek a szeme fényét, a genetikai adottságaira kiélezve a dolgot, biztos lehetsz benne, hogy mindenki a torkodnak ugrik...éééés ezek után, még érdeklődni az iránt, hogy itt ki-mennyire boldog??? Te komolyan kezelésre szorulsz! Szánlak...
2010. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!