Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hó körüli babával gasztroen...

10 hó körüli babával gasztroenteorológiai és neurológiai vizsgálaton? Tapasztalatokat várnék.

Figyelt kérdés

10 hónapos a babóm, 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. 2800 grammal és 52 cm-el született

Fél évesen 7300 gramm és 68 cm volt, szóval nagyon szépen gyarapodott, volt hogy több mint 1 kilót hízott 1 hónap alatt.

Mióta hozzátáplálunk csak nagyon keveseket hízik, volt hogy egy hónap alatt 3 dk-t...


Most 10 hónapos, 8160 gramm és 75 cm.


A védőnő javasolta hogy menjünk el egy gasztroenterolőgushoz, mert lehet hogy van olyan táplálék féle amit esetleg nem tud megemészteni (glutén, fehérje stb)


Volt már valaki ilyen vizsgálaton? Mit csinálnak a babával? Nálatok mit állapítottak meg?


A másik hogy a mozgásfejlődésben is le vagyunk maradva: még csak forgunk, de se nem kúszunk se nem mászunk. Már 6 alkalommal voltunk dévény tornán is, nem sok eredménnyel...

Ezért gondolta hogy egy neurológus is megnézhetné. Tapasztalotok?


Szerinte egyébként az is lehet, hogy a 2 dolog összefüggésben áll egymással.


Remélem semmi komoly baja nincs. Nem tudom mire számítsak.


2010. máj. 13. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

szia, az én babám 2650 gr-mal és 51 cm-vel született, most néztem, 10 hósan 73 cm és 9 kiló volt. 6 hós koráig csak anyatejes volt, aztán a hozzátáplálás nem volt túl sikeres lyan 1 éves koráig, szinte caak gyümölcsöket evett meg, azóta már eszik mindent, 17 hós. én nem vettem észre, hogy kicsi lenne, 10 hóssan se volt az, sőt most van egy kisfiú, aki 1 hónappal idősebb nla, és ugyyanolyan magas, mint ő.

gasztroenterológián még nem voltunk, neurológusnál többször is, csak annyi, hogy megnézi, milyen a mozgása, areflexei, megforgatja, ide oda. te nem is veszed észre hogy miket néz rajta, meg hogy tudja .e, amit ilyenkor tudnia kell, mozgásos szinten, van-e hipotóniája, satöbbi. szóval ilyesmiket.

mióta jártok dévényre? azt írod, már 6x voltatok, tehát gondolom , nem régen kezdhettétek. mi is jártunk, de mi 3 hós korától. én úgy tudom, hogy 5 hsó korig érdemes elkzedni. minél később kezded, annál lassaban hat, és sajnos annál kevésbé hatékyon, persze ez nem azt jeletni, hogy nem hatékony egyáltalán. türelemmel kell lenni. mi így is, hogy viszonylag hamar elkezdtük, 9 hós koráig kellett hogy járjunk, akkor kezdett mászni, kúszni nem is kúszott egyáltalán.

a neurológus, ha csak hipotón a babád, akkor sokat nem fog tudni hozzátenni a dologhoz.

amúgy milyenek voltak a szülésed, meg a terhesség?

nálam volt terhességi diabétesz meg terhesség végi magas vérnyomás, de ami igazán probléma volt, hogy a vajúdásom nagyon elhúzódott, 20 órát tartott, és utána is oxitocint kaptam, mert nem tágultam, rohamszülsé volt a vége, 3/4 óra alatt kijött a babám, miután megkaptam az oxit. itt a vajúdáskor léphetett fel az oxigénhiány, amiatt lett hipotón. nálatok volt valami hasonló?

azt nem tudom, hogy a kettő közt lehet-e összefüggés, gyanítom, hogy nincs. hiszen számítalan baba van, aki hipotón, mint pl az enyém is, és nicns emésztési baja (bár az enyém allergiára hajlamos, amit tőlem örökölt, de nincs gond eddig, tejet nem kap), ill. vannak akik glutén satöbbi érzékenyek, és egyáltalán semmi mozgásproblémájuk nincs.

2010. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia, először is nagyon szépen köszönöm a válaszodat!


Nos a terhességem a lehető legjobban zajlott, semmi problém nem volt. A szülésemmel ugyancsak minden rendben volt, kb másfél óra vajúdás után negyed óra alatt született meg a picúr, teljesen természetesen,gátmetszés nélkül,azután köldökzsinórral együtt rögtön a mellkasomra is tették. Ezért nem is nagyon értem, hogy mitől lehet nála hipotónia?

A dévény tornán a gyógytornász szerint a hasizmai kötöttek ezért nem igazán szeret hason lenni, ha hasra tesszük általában rögtön vissza is fordul a hátára, ahol meg ugyebár nehéz lenne a mászás...


A súlyát illetően: enni sem egy nagy étkű: válogatósnak egyáltalán nem mondható, csupán nem eszik valami sokat... Bár alkatilag én és a párom is kifejezetten véknyak voltunk gyerekként, de én már első naptól nagyon lassan híztam, ő viszont az első 6 hónapban tényleg nagyon szépen gyarapodott...

Mindenesetre ma elmegyünk egy elvileg nagyon jó gyerek orvoshoz, aztán ha ő is javasolja ezeket a vizsgálatokat, akkor mindenképp elvisszük a babót.

2010. máj. 13. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!