Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a mozgásigénye egy 6...

Mennyi a mozgásigénye egy 6 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 6 hónapos lesz és nagyon izgága, rengeteget mozog, ficánkol egész nap. Keze, lába folyamatosan jár, ölbe véve állandóan fel akar állni és ugrál, pattog mint egy gumilabda.:) Szóval úgy érzem fáradhatatlan örökmozgó. Másfél hónapos kora óta átaludta az éjszakákat, mostanáig. Most éjjel 3-4 alkalommal felébred , nyöszörög, forgolódik. Ma reggel negyed 6-kor felébredt, alig evett és azóta is egyfolytában izeg-mozog, nem hajlandó vissszaaludni. Mindezt persze úgy, hogy napközben is alig aludt tegnap, összesen 2-szer fél órát.Gyakran nyűgös napközben is ,sokszor olyan érzésem van, hogy túlpörgeti magát. Ez normális? És az étvágya sem olyan mint régen, evés közben is állandóan mocorog, minden mással foglalkozik, csak az evéssel nem. Van úgy, hogy 3-4 óra elteltével alig eszik 50-60 ml, aztán egy óra múlva megint éhes. Estére agyilag és fizikailag is teljesen lefáraszt. Más is van így ezzel?
2008. okt. 13. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 9 hónapos, de ő is mindíg ilyen izgága. 6 hónaposan már elkezdett mászni, és felállni, azóta egész nap jön-megy. Etetés közben is állandóan jár a keze, ütögeti az etetőszék tálcáját, valamit midíg a kezébe kell adnom, hogy megtudjam etetni.

Az étvágya lehet azért kisebb, mert esetleg jönni fog a foga, de nekünk is volt ilyen, hogy nem evett, aztán rálöttem, hogy azért mert délelőtt túl sok gyümölcs levet ivott.(nem tudom te miket adsz a babádnak)

Nekem van egy 6 éves lányom, és ő sokkal később csinált mindent, lustább volt, mint a kicsi fiam. De nekem tetszik, hogy így pörög, kicsit nehéz ugyan, mindíg figyelni, hogy mibe nyúl bele, de imádom, hogy ilyen.

Kitartást neked!

2008. okt. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom most 4 hónapos. Nappal szinte semmit nem alszik jobb esetben nálunk is fél órát. Ő is örökmozgó, jár keze lába egyfolytában fel akar ülni, igényli, hogy egész nap vele legyek és játszak vele. Főzni is úgy szoktam hogy berakom a hordozóba és kiviszem magammal a konyhába. Ott lát, beszélek hozzá és énekelek neki és elvan. Altatással már nem is próbálkozom, mert tudom, hogy hiába. Délutánra azért mindig elfárad és nyűgös lesz, mert nem aludt. Akkor próbálom elaltatni több kevesebb sikerrel. Valamikor sikerül valamikor nem. Ráadásul ő még egyszer sem aludta végig az éjszakát. Legalább 2x felkel még van hogy 3x is. De csak eszik és már alszik is vissza. Ő viszont eszik rendesen, néha előfordul, hogy csak játszik a cicivel és nézelődik mosolyog és rúgkapál. Akkor abbahagyom az etetést és ha megéhezik mondjuk egy óra múlva akkor adok neki enni. Sok sikert és kitartást kívánok. tymy
2008. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna a kérdést ki... :)

6 hónapos kisfiam 2 hete felébre éjszakánként 2-3 alkalommal, cicizni akar, reggel 6-fél7 körül meg kukorékol. Egész nap pörög, de nagyon határoottan tartom magam a délelőtti meg délutáni alváshoz, úgyhogy kissebb-nagyob hiszti meg cselezés árán, de elalszik. Eddig cicimániás babám alig eszik, forgolódik, kköpi percenként ha meglát valamit vagy halgot hall. Volt hogy egy nap összesen 160 ml-t evett. Egyedül a nagyágyon ketten összebújva tudom csak megeteni. Védőnővel meg gyerekorvos anyukámmal beszéltem, mindkettem megnyugtattak, hogy tudják ők, hogy mennyi kajára van szükségük, nem kell túlságosan rájuk eröltetni a mi elképzeléseinket.

Úgyhogy ne aggódj, ez egy ilyen időszak. Majd elmúlik, és jön más... :)

2008. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!