Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyucik! Melyek...

Tapasztalt Anyucik! Melyek azok a zöldségek amelyeket nem ajánlatos lefagyasztani?

Figyelt kérdés
A krumplira és a sárgarépára már rájöttem... :-( Van még olyan amit nem érdemes lefagyasztani?
2010. máj. 11. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Cukkini, bár megfőzve mehet, a répát is előfőzve nyugodtan fagyaszthatod. Igazán a krumpli az egyetlen, ami nem bírja a fagyasztást. Csak a legtöbb zöldséget blansíroni (lobogó vízbe dobod, majd megvárod, míg újra felforr, hideg vízben leöblíted, lecsöpögteted, hagyod kihűlni, csak utána rakod a fagyasztóba) kell a fagyasztás előtt.
2010. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hát akkor az én répáim nem tudom mit csináltak a fagyóban, de rendesen megfőztem, leturmixoltam és jégkockatartóban lefagyasztottam. Majd kivettem valamelyik nap reggel egy pár darabot és miután kiolvadt olyan kásás lett meg tiszta vizes volt, hiába kevertem hozzá krumplit, ugyanolyan trugyis maradt. Ha frissen készítem el akkor viszont nincs ilyen.
2010. máj. 11. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, azért a fagyasztott soha nem lesz olyan, mint a friss :(( Mivel a fagyasztás közben jégkristályok keletkeznek, azok a sejtfalakat roncsolják, így a kiengedés után sokkal lazább lesz a szerkezet..
2010. máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én fagyasztok mindent a babámnak.nagyobb adagot megcsinálok 1xre,majd kiadagolom és fagyasztom.krumpli,répa szinte mindenbe kerül.én nem turmixal,hanem botmixerrel pépesítem és éppen csak egy kevés vizzel higítom,annyival amennyivel össze tudom akkor turmixolni.mikor kiveszem és kiengedem,akkor ha ugy érzem rakok még bele egy kis vizet higítani.(én mindent forralt vízzel higítok,tápszerrel nem szereti a fiam).1x volt kásás kiengedés után,mikor először csináltam a hamiját és több vizet sikerült beletennem mint amit ellett volna,és mikor kiengedtem ikrás,kásás lett,meg persze hig is.de azóta nem volt ilyen problémánk.

remélem tudtam segíteni valamennyire.

/S/

2010. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!