Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. Januári babák anyukái,...

2010. Januári babák anyukái, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Még csak annyi, hogy keresem azokat az anyukákat, akik jan.8.-ra voltak kiirva, csak a babák kicsit "késve" jöttek, volt is egy ilyen kérdés kiirva anno. de a többi anyuka válaszát is várom!
2010. máj. 9. 22:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia, az enyem most megint felkel ejszaka allandoan enni, pedig mar siman ataludta az ejszakat. 3 honapos koraig csak anytejet kapott, azota kap pici potlast, de mult heten mar kapott bebipapit is, nagyon szereti. tunderbogar kisgyerek, hihetetlen milyen gyorsan no. pedig csak most volt januar...
2010. máj. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én írtam ki anno a kérdést, amit említettél.

Az én kisfiam, szintén újra fel kel enni éjszaka olyan 4-5 óra körül.Nagyon nyugis baba, csak az éhség miatt sír, de már akkor is csak ha nagyon éhes.Mikor hogy eszik, van hogy 2 óra van hogy 4.Lehetne már egy kis rendszer benne. :)

Mi már 2 hete "eszegetünk", sajnos a kezdetektől kapott tápszert, mert nem igazán volt tejem, majd olyan 4 hét múlva teljesen elapadt.

7280g és 68 cm, a súlya miatt kellett hamarabb kezdeni a hozzátáplálást, mielőtt valaki megszólna, hogy még nincs 4 hónapos sem.

Kacag, sikít, vigyorog össze-vissza, lassan most már próbálkozik fordulgatni, nézegeti az ujjacskáit, egyfolytában összevesznek a baldachinon lévő tigrissel.

Imád pancsizni, mármint az apukájával, ha velem fürdik valami eszméletlen össze tud gömbölyödni, szerintem nem bízik ilyen téren bennem.:(

Jaj, és van egy nagy szomorúságom még vele kapcsolatban, a szopi elmaradásán kívül:NAGYON-NAGYON ráncolja a homlokát, ha valami nem tetszik neki, vagy új, vagy furcsa.Olyan kis gonosz arcokat vág, hogy csak na.Néha még nézni is rossz.

A másik kérdésre is válaszoltam, ott a terpesz pelusról megismersz (a 4 hónapos babákról kérdezett valaki-talán Te).

Ti hogy vagytok?Mit tud a baba?Te melyik anyuka vagy a régi (jan. 8-s kérdésből)?

2010. máj. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

sziasztok!

en januar 11 re voltam kiirva december 31 en szuletett meg a fiam:)

eszi a bebieteleket, tapszert,szopik is, mi az ejszakakat ataluszuk elalszik fel 10-10 utan egy kicsivel es reggel 8 ig fel 9 ig alszik!az enyem is visit,nevetgel,az ujjait imadja allandoan a szajaba vannak ragja , van egy kedvenc nyuszink akit hol szeretunk hol ragaszunk ra:) szerelmesek vagyunk egymasba akarhova megyek kovet a szemevel:D

2010. máj. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Mi jan. 21-re voltunk kiírva és jan. 19-én született a kislányom. Nagy ügyes, próbál már hasra fordulni, kacag, beszélget, püföli a játékait. Csak anyatejet kapott idáig, de gyakran kelt mostanában Ő is éjszaka, és kicsit kezdtem kidőlni, mert a 2 éves nagy lányom reggel hatkor kezdi a műszakot, így estére adtam egy kis tejpépet a picinek, és ma csak egyszer kelt! Remélem beáll mostmár, bár a foga is biztos hamarosan jön. 3 hónaposan volt 61cm, (most nem tudom mennyi) most 5600g.

Minden jót és kitartást Nektek is!

2010. máj. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

szia! Az én kisfiam január 18-án született. Múlt hét óta fogzik, vagy mi a szöszt csinál, ökle a szájában, rózsamézzel kenegetem, nyűgösebb, mint eddig volt és nehezebben is alszik el. Mióta ilyen, ő sem alszik már 6-7 óráig, 4-5-kor kelt az utóbbi napokban. Tegnap este aztán kitaláltam, hogy könyörögjünk bele több vacsorát, így a szokásos 150 mili helyett 180 milit evett (tápszeres), és láss csodát, reggel 7-ig aludt! Örülök neki! Vasárnap lesz a keresztelője, már várjuk nagyon. Most velem „jár” egyetemre, vagyis ő addig mamájánál pihizik, míg anyuci tanul.

Fürödni nagyon szeret, amint látja, hogy fürdéshez készülünk, a sírást mintha elvágták volna.:)

Kezd forgolódni, szoktam tornáztatni, forgatni, tegnapelőtt egyedül véletlenül sikerült hátról hasra fordulnia, inkább oldalra forog, és most fedezte fel, hogy egyik kezével tudja tapogatni a másikat.

2010. máj. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Én a lányos anyuka vagyok! Leila jan.21.-én született 50 cm-vel és 3350 grammal. sajnos ő is tápszeres, nekem sem volt nagyon tejem, de még az a kicsi is begyulladt, csomós volt a mellem, 2 hétig szenvedtünk és rá kellett jönnöm, hogy szoptatni nem fogok tudni. :( a kiscsaj eleven, érdeklődik a világ iránt, hasról hátra fordulás már párszor megvolt, forditva még nem megy, de hátról az oldalára szépen "fordul". rengeteget nevetgél, sikitozik, gügyög, a kezeivel ismerkedik, a csörgőt imádja fogni és a szájába tenni, meg minden mást, ami a kezébe kerül. :) az éjszakát átalussza, de napközben nem sokat alszik, igy a fürdetés idejére már elég nyűgös, de amikor elkezdem vetkőztetni rögtön mosolyog, imád pancsizni, a kis lábával csapkodja a vizet. sirni ritkán szokott, csak ha már nagyon éhes, inkább csak "nyöszörög", ha valami nem tetszik neki. szeret kint lenni, jókat is alszik olyankor a babakocsiban.

várom a többi anyuka válaszát is!!!

2010. máj. 10. 08:58
 7/19 A kérdező kommentje:
És mindenkinek kellemes babázást!!!
2010. máj. 10. 09:01
 8/19 anonim ***** válasza:

Az én fiam is január 18-án született, közel 4 kg-val.

Most hagytuk el a 7 kg-ot.

Éjszakákat nem alussza át, még 1-2x menni kell hozzá. Még csak szopizik, remélem még lesz tejem egy darabig.

Én is rendesen elfáradok a nap végére, mivel nálunk is van egy 2 éves nagylány, aki egész nap "pörög".

A fiam sem alszik túl sokat napközben, két szopi között fél órát, de ez sem mindig jön össze.

Ő is már elkezdett forogni (nem mindig sikerül neki), hátról hasra és vissza. Hason nem igazán szeret lenni. A kezeit ő is ügyesen használja, már meg tudja fogni a csörgőit, csak hát sokszor fejbe üti magát velük.

Sokat nevet, morog, most ilyen r-hez hasonló hangot próbálgat.

Nagyon szeretne már űlni, egyfolytában húzza fel magát ülésbe, de emlékszem ez a lányomnál is így volt.

Jó lenne ha valaki havonta feltenné ezt a kérdést, akkor tudnánk hol tartanak a többiek. Talán én sem fogom elfelejteni :)

2010. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, hogy irtál!!!Várom a többi anyukát is, hogy irjon!!! És végre egy kérdés, ahol nincs vita!!! kopp-kopp-kopp :)
2010. máj. 10. 13:44
 10/19 anonim ***** válasza:

Én január 6ra voltam kiírva, január 16án szültem (4950 gramm és 56 centi).

Nem sokat hízott azóta, mert most 6200 gramm :-D

Átalussza az éjszakát (este 9től reggel fél7ig)

csak anyatejes!

Forog, érdeklődik :-D

imádja a nővérét (2 éves), és nagyon szeret sétálni.

Sajnos fürdésnél a hajmosás elég sírós, de hát aki hosszú hajjal született :-D

Most ennyi, megyek reggeliztetni.

2010. máj. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!