Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el kislányomn...

Hogy magyarázzam el kislányomnak (16 hónapos), hogy mire való a bili?

Figyelt kérdés

Szeretném lassan elkezdeni a bilizést. Most, hogy jön a jó idő (?), gondoltam nem lesz nagy baj, ha be is pisil, mert nem fázik meg, pillanat alatt megszárad minden.

Először nem tetszett neki, hogy ráültettem; üvöltött, ezért nem is erőltettem. Most már elücsörög rajta szépen, akár 10 percig is, de nem sikerül belepisilni, kakilni. Tudom, hogy reggeli után mindig van kaka, ezért akkor próbálkozunk, de semmi. Viszont ahogy leveszem a biliről, rá pár percre már látom, hogy nyomja vagy, érzem, hogy cserélhetünk ismét pelust.

Nem beszél még és másképp sem jelzi, hogy kellene neki, vagy már teli a pelus.

Hogy magyarázzam, mutassam meg neki, hogy a bili nem fotel, hanem abba kellene "pottyantani"?


2010. máj. 9. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen szerintem sehogy, túl kicsi még. Szerintem legkorábban 20 hónapos kor körül lehetne elkezdeni, de csak akkor, ha ő már mondja, hogy kaka, pisi van a pelusban. Addig semmi értelme, mert csak véletlen sikerülhet, de ő még nem tudja szabályozni. Így kb fél év alatt rászoktathatod, míg ha akkor kezded, mikor érett rá, akkor pár hét elég.

Sőt ilyenkor el is ronthatsz mindent.szóval szerintem várj még vele.

2010. máj. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elöttem szólóhoz ráérsz még vele... :) Tavaly ilyenkor,szinte éppen ennyi idős volt a lányom de egyáltalán nem érdekelte.Néha ráült semmi eredmény nem volt,csak elüldögélt rajta... Aztán egyszer véletlenül bele pisilt,na utána hónapokig nem ment a bili közelébe... :) Én se tudtam,hogy lesz így szobatiszta(első baba),azt se tudtam mit hogyan csináljak,hogy ne rontsam el,de haladjunk valahogy a bilizés felé,tanácstalan voltam,de aztán nem erőltettem a dolgot.Pár hete teljesen magától szólt egyszer csak,hogy jön a pisi,ráült a bilire és onnantól kezdve szinte balesetek nélkül teljesen szobatiszta!Ő most 2,5 évesen lett érett meg erre a dologra.Szóval tényleg ha úgy érzed nem érti még,várj egy kicsit...
2010. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Fiam 15 hónapos,én is szeretném neki megmutatni most a nyáron mi is az a bili,eddig Ő is fotelnak használta :-D

Bár Ő már pár napja mutatja a pelusát ha telerakja,de ez még nagyon friss sokszor a pukinál is "szól" azaz téves riasztást fúj :-D .Várok még a valódi jó időre és próbálkozni fogok még ha fiatal is még hozzá de természetesen nem erőltetem :-)

Nem tudom hogy bárhogy is meg lehet ezt nekik magyarázni,talán a sok "véletlenből" rájönnek majd.

Sok sikert!

2010. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy reagál a bilire, ahogy leirtad, az azt jelenti, hogy nincs még megérve rá, hogy szobatisztaságra szoktasd. Pár hónapra felejtsd el a bilit, majd próbáld újra, és az is lehet, hogy menetközben magától fogja csinálni a dolgokat. Kicsi még, nincs lekésve semmiről.
2010. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!