Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pici korban a köldöksér...

Milyen pici korban a köldöksérv? Bővebben.

Figyelt kérdés
Nálunk ma mnézte a háziorvos,hogy nagyon kidudorodik a kisfiam köldöke,7 hetes,de azt mondta szerinte még nem kell műteni,de azért kaptam beutalót,hogy nézze meg gyereksebész.Akinek van tapasztala írna nekem?Nagyon aggódom!
2010. máj. 7. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, bár nem személyes tapasztalat:

unoka húgomnak van , neki sem kell még műteni, csak állandóan le van ragasztva.2-3 hetente lehet levenni róla a kötést egy picit szellőzni, cserélni, aztán újra leragasztani.Ő már lassan 6 hónapos, de pár hónap múlva kell vissza vinni kontrollra.

Biztos nem lesz semmi baj!!!

Én drukkolok nektek!!! :)))

2010. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Még olyan picike!Nagyon aggódom,jövő héten viszem orvoshoz.
2010. máj. 7. 20:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is van (volt) köldöksérvünk és sajnos lágyéksérvünk is. Elvittük a gyereksebészetre, ott azt mondta a doki, hogy a köldöksérvvel nem kell semmit csinálni, ahogy erősödik a hasfala, úgy fog visszamenni. Ez három hónapos korában volt, most öt hónapos és nagyon szépen visszament már neki. A lágyéksérv sajnos egy másik kérdés, azt biztos, hogy műteni kell. A köldöksérvvel nem lesz gondod, a sebész szerint egy éves korra mindenkinél rendeződik, ritka, amikor műteni kell. Szép napot!
2010. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekünk is volt köldöksérvünk. A doki mondta szintén, hogy ahogy erősödik a hasfala vissza fog menni. Nem akartam elhinni mert nsgyon kiudorodott az első hónapban. Most 4,5 hónapos és gyönyörűen visszament neki. Ja és véletlenül se ragaszd le!!! Nem szabad, az régen volt szokás, mára már nem javasolják. Hidd el vissza fog menni ...
2010. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én babámnak is van, 9 hetes. A dokink azt mondta ne aggódjak, ahogy a hasfal erősödik, úgy fog záródni a rés.

Ragasztani nem szabad!!!! Jah és azt is mondta, hogy 20 év alatt, mióta ő gyerekorvos 1et látott akiét meg kellett műteni, de neki gyerekökölnyi volt. Ha csak most vették észre ne aggódj, nem lehet túl nagy.

2010. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt, de már elmúlt,nagyon szépen visszahúzódott magától. Egy éves a kisfiam. Annak idején mi is voltunk vele gyereksebészeten, de ott a professzor megnyugtatott, hogy elmúlik magától is, és azt is mondta, hogy semmiképpen sem szabad leragasztani. Ne aggódj, nem lesz semmi baj!!!
2010. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én most már semmit sem értek.Rákérdeztem azért tesómnál, hogy jól emlékszem e és azt mondta hogy tényleg ragasztania kell!!!Ebben is ennyire megoszlik az orvosok véleménye?Bár igaz, hogy a kislánynak már a köldöke sem tudott rendesen gyógyulni, állítólag a sérvtől.8 hetesen még mindig eleven volt neki, bár kórházban volt.Ott szedett össze valami fertőzést és "talán" amiatt gyengült meg.Én nem tudom most mi van!

Ez azért még sem olyan mint a fütyikérdés, ott azért lehet találni egy köztes megoldást!


Első voltam.Bocs hogy bele kérdeztem!

2010. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi-köszi,most megnyugodtam azért egy kicsit,remélem a mi orvosunk is ezt mondja majd.Valószínű szerdán megyünk,majd megírom mi volt!
2010. máj. 9. 18:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Régen ajánlották a leragasztást de fejlődik az orvostudomány és mint tudjuk vannak orvosok akik most is pl. azt mondják hogy a fütyit első naptól húzogatni kell.

Perzse ez csak arra vonatkozik ha vízsérve van azt tuti nem kell ragasztani.

2010. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!