Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi felel meg a tejpépnek?

Mi felel meg a tejpépnek?

Figyelt kérdés
Nagyon hasznosnak találom a Nestlé-s füzetben található mintaétrendet a 6 hónapos babámnak. Reggelire szopi, tízóraira szopi+gyümölcs, ebédre szopi+zöldség, uzsonnára szopi+TEJPÉP, vacsorára szopi. Nagyon tetszik a tejpép is, de 80-90 grammot ajánl. Egy doboz 250 grammos, tehát max. 3 napig elegendő. Ez pedig drága mulatság így. Mit adhatnék helyette?
2010. máj. 6. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sinlac?
2010. máj. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert abból nem kell hetente 1000.- összegben bevásárolnom? Nem hinném...
2010. máj. 6. 18:47
 3/11 anonim ***** válasza:
De a tejpép az nem por alakú? És azt kell higítani vízzel? Még nem vagyok illetékes benne, de már engem is érdekel, lassan nálunk is esedékes. De ez kicsit sok lenne, hogy egy doboz 3 napig elég.
2010. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kisfüzet 80 grammnyi tejpépet ajánl szopik után. Ez mondjuk reális mennyiség szerintem. 250 grammosak a tejpépek, tehát ha csak egyszer adsz egy nap, így is csak 3 napig elég... :( Azon gondolkodom, hogy mi lenne, ha nem tejpépet adnék, hanem rizspépet rizstejben főzve és leturmixolva, gyümivel ízesítve. Rizst már 4 hónapos kortól ehetnek a babák.
2010. máj. 6. 18:59
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja értem, mit mondasz! Hogy csak a por 250 g, amiből hígítás után jóval több lesz! Így már más a szitu. Csak egy olyan válaszoló kellene, aki tudja, hogy 250 g tejpép-por mennyi tejpépet hoz ki magából.
2010. máj. 6. 19:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 fajta is van itthon és 45g-ot ír 160ml-hez mind a három. Én mindíg receptre iratom a dokinőpvel így jóval olcsóbb. A milupás Ha vanilliás tejpép 500g-os.Milupa sima rizspép Ha pedig 300g-os.Nekem 5 hós a kislkányom és mindegyiket imádja. Ha pépet eszik, akkor nem adok mellé tápszert, az ,már sok lenne.
2010. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kb. 180-200g lesz belőle.
2010. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk egy doboz tejpép egy hétig elég, és van már 700 Ft-ért is. Egyébként ez nem más mint tejberizs vitaminokkal és ásványi anyagokkal dúsítva, csak nem tej alapú, hanem tápszer.
2010. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy doboz tejpépből kb. 800ml tejpép lesz, tehát ha 80-90 g-ot adsz neki alkalmanként, akkor 10 alkalomra lesz elég:)
2010. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy adag tejpép elkészítéséhez 90g por és 150ml víz szükséges. Tehát tényleg 3-4 adag jön ki egy dobozból. Tudom, mert nekünk van itthon jó sok (párom a nestlénél dolgozik, így kapott a fiúnk után, eddig 18 doboz tejpépet, és még ennyit fog). Szóval, az az igazság, hogy a fiam már 1,5 hónapja eszi a tejpépet, de sosem eszik meg egy teljes adagot. Én úgy szoktam csinálni, hogy 150ml vízhez 9 kanál por kell. Először kezdtük 3 kanál por + 50ml víz. Nem mindig ette meg az egészet. Mikor már megette, akkor dupláztam, 6kanál por + 100ml víz. Még most sem eszi meg mindig a teljes adagot, meg én gyümit szoktam neki mellé adni, így "csak" a 2. adagot adom neki.

Másfél hónap alatt most kezdtem a 6. dobozt, pedig minden nap kap.

2010. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!