Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól hagytátok babáitokat...

Mikortól hagytátok babáitokat önállóan enni?

Figyelt kérdés

Persze kézzel gondoltam.

A fiam 7 hónapos, és folyamatosan etetésnék ki akarja szedni a kezemből a tányért. Pár napja kap kenyeret, gondoltam egy műanyag tányérkába tennék neki falatkákat, hátha úgy enne magától. Babapiskótát már kap 6 hónapos korától, azzal jól elnyammog egyedül, már megeszik egy egészet is.

Próbáltam kanalat adni a kezébe etetés közben, de azzal csak azt értem el, hogy nem kellett neki az, amit én adtam neki, hanem a kezében lévő kanalat kapta be, persze fordítva, a nyelénél fogva.


2010. máj. 6. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
szia, az enyémet a kézzel való evés a mai napig nem érdekli túlzottan, 16 hós múlt. ha a babakocsiban adok neki egy kekszet vagy ilyesmit azt elrágcsálja, de itthon ált. inkább adni kell a kenyérfalatokat miegyebet a szájába, mert önállóan nem nagyon csinálja, vagy csak ha épp olyanja van. a kanállal való önálló evés meg kb. 1 hónapja érdekli, most már levest is szokott enni így, szépen ügyesedik.
2010. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor már képes az ételt megfogni.A szakemberek is ezt ajánlják,még akkor is ha nincs foga a picinek.

Ami nem darabos,pl.főzelék,azt úgy szoktam,hogy az ő kezében is van egy kanál,amivel szerencsétlenkedik,néha megy a szájába is, a másikkal én adom a szájába az ételt.

2010. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a masodik hozzaszolohoz.

A fiam 8 honaposan mar maga ragcsalta a kenyeret, kekszet, banant. Most 15 honapos, es pont a fenenagy onallosag a gondom, ugyanis csak azt hajlando megenni, amit o be tud pakolni a szajaba. Es az nem tul sok... Hagyd, hadd fogja meg az etelt, hadd egyen egyedul, ez a fejlodes resze. Ha van mar foga, add neki nyugodtan a kezbe a krumplit, kenyeret, zoldseget, husit. Ez enyem legalabbis igy eszi a legtobbet.

2010. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már a kezdztektől,azaz 6 hónapos korától adtam a kezébe kenyérhéjat,majd zsemlét,bpiskótát,banánt és azt is hagyom,hogy belenyúljon az ételbe egy saját kanállal,igaz,hogy mindent takaríthatok utána,de így tanulja meg ,ha gyakorolja.9 hós még nincs foga,de szépen eszik apróbb falatkákat is.
2010. máj. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 13 és fél hónapos a kislányom, és az 1 éves státuszvizsgálaton amikor voltunk azt mondja a védőnőnk hogy hagyjam egyedül is enni. Leesett az állam, na gondoltam kipróbáljuk. Nálunk a kanál arra való, hogy szétüssük az ételt a tányérban, mindent megkalapáljunk vele, játszunk vele. Szóval annyira korai még, várok még fél évet aztán újra megpróbáljuk. Nem tudom az okosok honnan szednek ilyen baromságot hogy 1 évesnél el kell kezdeni a kanalazást, hát én kihagyom, majd később.
2010. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam egy éves elmúlt mikor elkezdett egyedül enni olyan dolgokat amiket kézzel is lehet, pln kenyeret.

És most 19 hósan próbálkozik a kanállal evéssel. Úgy, hogy egy van az ő kezébe, egy pedig nálam. De alig-alig sikerül beletalálni neki a szájába, ha meg nem sikerül akkor mérges lesz és kiborít mindent. De én úgy érzem, hogy ő csak most lett érett rá, hogy egyedül egyen. Előtte nem is érdekelte, hogy megfogja a kanalat.

De remélem hamar megtanul kanállal is enni, mert így minimum fél órát takarítok az evések után.

2010. máj. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

11 hónapos elmúlt a kisfiam és most kezdtük el, hogy a kis falatkákat leteszem elé. Persze ezzel párhuzamosan én is etetem, mert van amikor betalál a szájába és van amikor a kutyának adja.

Kanállal még nem próbálkoztunk és még egy jódarabig nem is fogunk. Éretlen még hozzá. És nekem nincs kedvem naponta újrafesteni az étkezőt. És egész nap takarítanom sem. A disznóólat pedig nem tudom elviselni.

2010. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Már ő is eszik kézzel olyat, hogy babapiskóta, meg kenyérhéj, csak arra gondoltam, hogy esetleg kis falatkákat tennék le elé egy tálkában, és hogy azt tudná e már enni egyedül. Igaz, hogy a kenyérhéj evés is takarítással jár, a babapiskóta után is majdnem fürdés van, mert még a fülébe-hajára is jut. A kanalazással az a gondom, hogy tudja, hogy mit kell vele csinálni, be is talál a szájába vele, persze üresen, csak a végét tuszkolja a szájába, amitől rendszerint öklendezik.

Akkor még várok vele. :D

2010. máj. 7. 09:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!