Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha hőemelkedés esetén...

Baj ha hőemelkedés esetén adok a babának panadolt?

Figyelt kérdés
A foga miatt nagyon szenved, este óránként sírva kel, folyik az orra, megy a hasa, nyűglődik. tegnap estére és ma este is adtam neki, mert nem bírom nézni ahogy szenved, így nyugodtan szinte végigalussza az éjszakát (egyszer kel fel). A betegtájékoztatóban az van írva, hogy fogzási fájdalomra is adható, de nekem nagyon lelkiismeret furdalásom van hogy gyógyszerekkel "tömöm" 7,5 hónaposan. Ja, és csak minimális hőemelkedése van estére.
2008. okt. 7. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugodj meg nagyon jól csinálsz mindent. Ha a kicsid beszélni tudna azt mondaná: köszönöm anyukám hogy csillapítod a fájdalmamat.

Én is adtam a fiamnak Panadolt amikor jöttek a fogai.

Kitartás!!

2008. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon megnyugtattál, hogy nem én vagyok egyedül így!
2008. okt. 7. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Állj! Fogzás miatt NEM lázasodik be, és nem folyik az orra! Valószínűbb, hogy elkapott valami bacit. Inkább vidd el az orvoshoz, de biztos semmi komoly.

Ha lázas, akkor persze, adjál neki Panadolt, abból semmi gond nem lehet. Csak ne téveszd össze a fogzási fájdalmat és a betegséget.

Fogzási fájdalomra használj inkább Dentinox gélt, az gyorsabban hat.

2008. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogra van egy ecsetelő. Egy hét alatt rájön, hogy jó, és kinyitja a száját, ha ecseteled.


Gyógyszert csak óvatosan!

És főleg a tüneti szereket!!! Mert a betegséget kellene inkább kikezelni.

2008. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Vitatkoznék! Lehet hőemelkedése a fogzástól, sőt láza is. Tapasztalatból mondom. Bár orrfolyás valószínű vmi bacitól van, ilyenkor gyengébb az immunrendszerük. Minden gyerek másként viseli a fogzást. Nálunk a Panadol ment alvás előtt(legalább nyugodtan aludt), a Dentinox gél csak a light-os fogzásra volt jó! Persze ez is gyógyszer nem szabad túlzásba vinni!:-)
2008. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell összekeverni az okot az okozattal... A fogzástól nem lesz lázas a baba. Ha lázas, attól viszont hamarabb jöhet ki a foga.
2008. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál és ő mondta h orrfolyás és hőemelkedés is lehet! Én is furcsállottam, de erre gyanakodtam... a Dentinox hatása nem tart túl sokáig
2008. okt. 8. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!