Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabam nem maszik masoknak...

A kisbabam nem maszik masoknak milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

( honapos a kisfiam jarokaval szoktattam, es nagyon aranyosan topog mar segitseggel persze, de nem tud maszni!

Csunya remhireket olvasgattam hogy dislexiat okozhat ha kimarad ez a periodusa! Tapasztalt anyukak mi a velemenyetek? Puszilunk mindenkit kosz a valaszokat.


2010. máj. 3. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:

szia, igen, okozhat tanulási zavart többek közt dislexiát is, ha akúszás/mászás kimarad.

vedd ki a járókából. emiatt nem javasolják már ennyi idősen a járókát, mert nem a mászást ösztönzi, hanem a felállást. a rácsokba kapaszkodva, ugye. ha kiveszed, és lerakod a földre egy plédre, akkor majd elindul, meglásd. a járókában csak akkor legyen, ha nem tudnál rá amúgy figyelni, de egyébként ne legyen benne. gondolom 8 hónapos a kisfiad. :))

2010. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kislányom sosem mászott egyszerüen kimaradt nem lett belöle baj.Kisfiamat viszont örömmel nézel hogy mászik nekem ez ujdonság.Mármint a mászás.

Kislányom szimplán felállt nem kuszott mászott mint az öccsse viszont sokkal hamarabb kezdte a járást.

2010. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. másodiktól kérdezem: mennyi idős a kislányd? van már abban a korban hogy ki lehet jelenteni, nem lett baj belőle?

egyébként ez nem az esetek 100% -ában van így, de nagyon sokszor igen. másképp foglamazva: aki nem kúszik, mászik, fejlődhet rendesen, de akivel ilyen típusú tanulási gond van, annak az esetek nagy százalékában mozgásfejlődési zavara volt kiskorában. a nem minden rovar bogár de minden bogár rovar egyfajta esete.

2010. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Keresztfiam mostmár 10 éves lesz és nem mászott soha (Csak játékból miután ő már ment, de meglátott egy babát mászni...). Szóval sosem mászott, csak felállt és járt. Nincs semmi tanulási zavara. Nem mondom, hogy színjeles tanuló, de aki mászott, az sem zseni mindenből ugye :). SZóval nincs diszlexiája pl.
2010. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom hamarabb állt fel és bútor mentén kapaszkodva tett néhány lépést, minthogy mászott volna. A gyerekorvos szerint nem azért lesz dislexiás a gyerek, mert nem mászott, hanem az az idegrendszeri pici "rendellenesség", ami miatt dislexiás lett, az okozta a mászás kimaradását is.
2010. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az öcsém nem mászott és nem alakult ki nála tanulási nehézség - ez biztos, mert már 21 éves.

egyébként én megfordítanám a dolgot, mert ez az állítás úgy valós, hogy a dislexiások jelentős százalékánál kimaradt a mászás babakorban, de ez nem egyenlő azzal, hogy egyetlen dislexiás sem mászott, és azzal sem, hogy minden gyermek akinél kimaradt a mászás dislexiás lett.

előfordulhat természetesen, de én inkább úgy mondanám, hogy egy nagyobb az esély a tanulási nehézség kialakulására azoknál a babáknál akik nem másztak babakorukban.

egy pedagósus anyuka

2010. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szóval pedagógus - bocsánat utolsó voltam
2010. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányom 15 hónapos koráig csak mászott!Súlyos diszlexiás.A fiam nem mászott,5 éves kora óta remekül olvas.A kicsi sem mászott,de őt még nem tudhatom,mert alig múlt 1 éves.
2010. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat mindeniket hasznosnak tekintem! A kisfiam 9 honapos bocsanat a hibaert!:)
2010. máj. 4. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!