Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák, mikor vágtáto...

Kisfiús anyukák, mikor vágtátok le babátok haját először és hogyan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, milyen rövidre, ollóval vagy elektromos hajvágóval?

Milyen gyorsan nőtt vissza és erősebb lett??


2010. máj. 2. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 8-9 hónaposan vágtam le a haját először, tavaly nyáron. Már nagyon sok volt neki, dús és hosszú is volt. Melege volt, összeizzadta. Hajnyíróval lenyomtam neki gyorsan a legnagyobb fokozaton. Aranyos lett :-)) Igaz, sírt, félt a géptől, de mára már megszokta. Kéthavonta vágni kell neki, most, hogy jön a nyár, havonta fogom. Sok haja van, de nem azért mert nyírom neki, hanem ilyet örökölt, nekünk is sok van. Az apjának is én nyírom a haját, így a fiam is büszkén ül apa után a székbe, látja a példát :-) De barátnőm fodrászhoz viszi a fiát, nekik úgy jó. Igaz, ők félévente egyszer járnak.
2010. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az én fiam 15 hós volt, amikor először vágtam neki, ollóval meg fésűvel. akkor anyu fogta a kezébe, én meg nyiszáltam olyan rövidre, amennyire csak tudtam. 5 hónap alatt nőtt vissza és mintha kicsit sűrűbb lenne, most vágtam neki megint, ezúttal egyedül, a fürdőkádban ült, én meg nyiszáltam. :)
2010. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 éves múlott amikor először levágtuk. Most 15 és fél hónapos és tegnap vágtam neki harmadszor. Én géppel szoktam. Hamar megvan és olyan igazi pasis lesz a frizurája.
2010. máj. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

14 hónaposan vágtam először, de csak a feje tetején és a frufruját. Az én kisfiamnak nem hullott ki a születési haja, fokozatosan cserélődött, de gyűrű göndör, aranyszőke hajfürtjei vannak, ezért nem volt szívünk vágni. Ez az ismertetőjele. :) Sokan kislánynak nézik a mai napig, olyan hajkoronával rendelkezik. Kb. kéthavonta kell vágnom ollóval, mikor már kezd a szemébe lógni, hátul még mindig nem csináltunk vele semmit, olyan szép. Valószínűleg nemsokára le lesz vágva rövidre hátul is (most 20 hónapos), de megvárjuk a nagy meleget, amikor zavarni fogja és izzadni, akkor fájó szívvel ugyan, de levágjuk, mivel az ő kényelme a legfontosabb. Én beültetem a tévé elé az etetőszékébe és úgy nyiszálom. Kicsit időigényes, de így legalább nem sír.


Optikai csalódás egyébként, hogy a hajvágástól sűrűbb, vagy erősebb lesz a haja. Ahogy nő a haj, a vége vékonyul, ezért tűnik úgy, hogyha levágja az ember, akkor több lesz, vagy erősebb. Persze érdemes vágni a végét, mert akkor egészségesebb, de ez nem befolyásolja a tövét.

2010. máj. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi csak a végéből vágtunk 5 hónaposan,mert hosszú hajjal született a kisfiam.Ja és fazonra,mint a kiscsávóknak:P
2010. máj. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!