Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Chamomilla Vulgaris Ch 15...

Chamomilla Vulgaris Ch 15 homeos bogyókat hogyan adagoljam?

Figyelt kérdés

A patikus azt mondta, hogy öt golyócskát szabad adni egy nap kétszer, és hogy egy nagyon kevés CSAPVÍZBEN kell feloldani.


Ti is csapvízben oldjátok fel? Az én babóm 5 és fél hónapos és még sosem adtam neki csapvizet és nem is szeretnék. És tényleg csak egy nap kétszer kaphat öt golyót? Nektek mi a tapasztalatotok?


Kérlek benneteket, hogy csak azok írjanak akik konkrétan alkalmazzák és ugyan ezt a szert. Előre is köszönöm.


2008. okt. 6. 18:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy az első fogacska már kibújt így most nincsenek fájdalmai, de mikor kezdjem el adni neki? Elég ha észlelem a köv. fogacskát? És meddig adható ez a szer?
2008. okt. 6. 18:46
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem azt mondták, hogy óránként is adhatom, ha szükség van rá, amikor jön a foga. Persze az azért nem kivitelezhető, mert nem tudtam volna annyi vizet megitatni vele. Szerintem vegyél neki babavizet, vagy forralt lehűtött vízben feloldva próbáld meg.
2008. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát amikor látod hogy a fogzás miatt nyügi,akkor.Nem csapvízben hanem felforralt lehűtött vízben vagy babavízben,5 golyót feloldani.De csak annyiban hogy éppen ellepje a golyócskákat.Ha nagyon erős a fogzás akkor 2 óránként is adhatod nyugodtan.10 percig előtte és utánna ne egyen igyon semmit.
2008. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha jól tudom a legtöbb homeopátiás készítményből egy nap max. 2szer 5 bogyót lehet bevenni. És szerintem is próbáld meg ásványvízzel, vagy amit szoktál neki adni. Teát pl miből készíted?
2008. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok.Az orvosválaszol c. honlapon kérdeztem meg egy homeós drnőtől,és ő mondta hogy nyugodtan adjam 2 óránként ah szükség van rá.
2008. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. De ha két óránként adom neki a bogyókat akkor is ötöt kell? Vagy akkor hogyan? És a Viburcol kúpot használja valamelyikőtök? Azt is akartam venn ma de elfelejtettem. De arról is jókat hallottam. Szerintetek érdemes még azt is vennem?

Ne haragudjatok, de nincs senkim a férjemen és a kisbabámon kívül és így aztán folyton itt kérdezősködök.

2008. okt. 6. 20:42
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy a kislányom kizárólag babavizet kap innivalónak, se teát se mást, és tápszeres. És három hete kezdtük meg a hozzátáplálást.
2008. okt. 6. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Mi most leszünk 5 hósak és nekünk is jönnek a fogacskák.

Én naponta 3x adok 5 golyót neki a 15 CH-ból kevés szentkirályi vízben oldom fel. Egyébként homeopátiás könyv szerint erős fájdalmak esetén akár óránként is lehet adni, nem lesz tőle baja. Viburcol kúp jó, a fiamnál éjszakára adtuk rendszeresen fogzásnál a bogyóval kombinálva plusz dentinox gél és tudott aludni végre.

2008. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, minden esetben 5 golyó!

Chamomilla Vulgaris 15 ch: 5 golyó akár negyedóránként

30 ch: napi 2-4 alkalommal 5 golyó

Csecsemőknek vízben feloldva adható (forralt víz). Előtte/utána 20 percig nem szabad: enni, inni, erős aromájú anyagokat használni, mint pl.: tea.

A golyócskák hármas impregnációs technikával készülnek. Hatékonyságukat nem csökkenti a kézzel vagy fémkanállal való érintkezés (aki nem hiszi járjon utána). 5 évig eltarthatók.

Tippem: vettem egy Panadol bébit (vagy Nurofen), ehhez van egy adagoló. Ebbe az adagolóba teszek 5 golyót, felszívok hozzá egy kis vizet, összerázom, gyorsan elolvad. Én így adagolom neki. Gyors és egyszerű, mivel édes a baba is szívesen fogadja...

Minden jót!

2008. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Patikákban lehet kapni egy könyvet:Homeopátia napjainkban a címe.Ez a homeós szerekhez van,javaslom vedd meg500ft,minden pontosan le van írva.Nekem a kerianyám patikus és ő m ondta nyugodtan lehet negyed óránként adni neki-AMÍG nyűgös ,tehát nem egész nap!Ez a 15 nagyon híg(mert ez a hígitást jelenti)ezért jobb ezt adni neki ,mint a 30ast,mert abból csak 2szer 4-5golyó adható egész nap!Amúgy káros rá a fémkanál a kézzel érintés-nem hiába ilyen a csomagolása,hogy elforgatod és belepereg,hogy ne kelljen megfogni,káros a mikro hullám,elektromos dolgok,fél órával előtte utánna nem ajánlott enni,erőteljes dolgokat tilos,kávé,tea stb.és kerülni kell a mentolos dolgokat..pl fogmosás rágó.Évekig eláll a golyócska,de ajánlott alufóliába becsomagolni a dobozt így lezár minden káros dolgot-a kerianyámék ezt tanulták én neki hiszek.Amúgy nyugodtan adj neki felforralt csapvizet,nem lesz semmi baja,annak idején mi is ezt kaptunk,ezért vagyunk erősek.Mikor akarod átszokatni rá?MAjd egyszer meg ha nem lesz kéznél ásványvíz akkor fososodik meg,mert nincs hozzá szokva,az jó lesz?

Nekem 3hónapos a babám,sima ásványvizet adok neki és forralt csapvizet,de volt már,hogy gyorsan kellett valamit hűteni pl és simán ment bele a csapvíz neki,semmi baja nincs ,gyönyörű mosolygós baba.

2008. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!