Ha az orvos antibiotikumot ir, es nem adom be, abbol lehet problema? Marmint veszelyeztetem?
Sok egyebkent a diplomas ember, szinte minden volt osztalytarsam foiskolara ment.
De latod, hiaba a diplomam, itt kerdezek, mert tobb mint 10 eve nem elek otthon, nem tudom mi a rendszer. Pl anno nem volt szabad orvosvalasztas.
Linkelj már be pár kérdést, ami arról szól, hogy a dokik folyamatosan antibiotikumot adnak. Vírust nem tenyésztenek ki torokváladékból, ez marhaság.
Egyébként fölösleges minden torokgyulladás, felső légúti fertőzés esetén kenetet venni, és antibiotikum-rezisztenciára, mifenére vizsgáltatni, nincs az az egészségbiztosítási rendszer, amelyik ezt megfinanszírozná.
Csecsemőgondozó tapasztalat nem egyenlő az orvosi diplomával, de felőlem mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar, az ő felelőssége.
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__betegs..
Ma esti kerdes, nem kellett sokat lapozni.
Mar megbocsass de nem csecsemoapolo vagyok.
Ismered a diplomas apolo szakot? Megjegyzem, 600 oldalas orvosi sebeszet konyvet kellett bevagnunk, es orvosi anatomiat ...
A mi dokink nagyon jól együttműködő ezen a téren.
Sorszor csináljuk úgy, hogy megnézi a beteg gyereket, azt mondja, hogy jó eséllyel meggyógyul (pl. gyulladt a füle), de nem biztos.
Ilyenkor felír egy antibiotikum receptet, amit nem kell kiváltanunk. Figyeljük otthon a gyerek állapotát, és ha pl. romlik, vagy visszalázadodna láztalan nap után (felülfertőződés jele) akkor kell csak kiváltani.
Van, hogy ezt könnyű eldöntenem, de ha nem, akkor felhívhatom, vagy sms a hétvégén, hogy mi legyen...
Szóval ilyen együttműködés is van, azt nem tudom hogy diploma kell-e hozzá, minden esetre az igen, hogy értsük, hogyan működnek az antibiotikumok, meg hogy az orvossal megbízzunk egymásban.
A legkisebb gyerekem még sosem kapott vagy talán egyszer (4,5éves), a két nagyobbnál egy kezemen meg tudom számolni hányszor. És már jó néhány receptet kidobtam...
1-es vagyok. Akkor nekem óriási szerencsém van a gyerekorvossal. Egy öreg bácsi volt (őhozzá is úgy mentünk át, nem körzeti). Kb a fiam 1,5 éves korában meghalt. Majdnem 1 évig volt helyettesítő orvos, mire lett állandó. Aki a végleges lett, egy harmincas kisgyerekes anyuka, aki nagyon bájos, kedves, ért a gyerekekhez. Egyik orvos sem (volt) antibiotikum párti.
1x kapott fiam Aktil Duo-t, amitől kiütéses lett, azóta még jobban kerüljük. Szerencsére nem erőlteti a doktornéni, pedig tavasszal ősszel sokszor járunk nála köhögés-orrfolyással. És a füle is sokszor begyullad, arra sem antibiotikumot kap.
Ezek szerint szerencsénk van a gyerekorvosokkal.
"Ismered a diplomas apolo szakot?"
Igen, tanítottam is őket. Ne vessük össze a sebészeti és az anatómia anyagot az orvosival, nem érdemes.:-)
Amit belinkeltél, az EGY kérdés. Ebből szűrted le, hogy Magyarországon ez az általános?:-)
Megnyugtatlak, nem írnak feleslegesen antibiotikumot. Eddigi életem során kB 15 antibiotikum kúrám volt, ebből 7 tüszős mandula, 4 bölcsesség fog, 4 fülgyulladas miatt, és ebből mind indokolt volt, meggyógyitott az antibiotikum. Egyetlen egyszer írtak fel akkor is, mikor nem kellett volna és rosszabb lett az állapotom, de talán szakorvoshoz kellett volna mennem és nem egy futoszalag-szerűen dolgozó háziorvoshoz.
A kisfiam egy éves korában beteg lett, lázas és taknyos. Nem kaptunk antibiotikumot. Egy hét múlva se javult, így mégis felírta az orvos. Itteni gyerekdokik valóban tapasztalatra építenek, vagyis: gyakoribb a vírusos betegség, tehát az alap az, hogy nem írnak antibiotikumot, csak akkor, ha a tüneti kezelés nem válik be. Ez így kB olcsóbb is, mert nem terhelik a labort mintákkal.
Egyébként. 10 éve is szabad orvosválasztas volt Magyarországon, ahogy jelenleg is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!