Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan használjátok a baba...

Hogyan használjátok a baba testére formázott kiskádat?

Figyelt kérdés

Olyan kiskádat vettünk a babánknak (Brendonos), amiben eleve benne vannak azok a "púpok, domborulatok" amik elvileg tartják a babát a fürdetés közben, nem kellene őt fogni. Kórházból hazajövet meg szerettük volna fürdetni benne a lányunkat, de úgy tünt, hogy még nagy neki, valahogy sehogy nem illeszkedett a formába. Gyorsan vettünk egy piskóta formájú egyszerű kádat. Ebben jól megy a hason és a háton fürdetés egyaránt, de lassan kinövi, sajnos kicsit elbénáztuk, nem gondoltuk, hogy jó nagyot kell venni. Ismét elővettük a "púposat", de még mindig nem kényelmes a lánynak. Látszik rajta, hogy nyomja a fenekét, a karját, ráadásul hasra nem is tudjuk fordítani benne, pedig az a kedvenc része a fürdésnek, hason fekve rugkapálni szeret a legszívesebben.

Akinek ilyen kádja van az csak háton fürdeti a babáját és bele is illik a kialakított helyekre? Lehet, hogy van két fölösleges kádunk és vehetünk egy harmadikat?

A babánk most 2 hónapos.


2010. ápr. 28. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyen betét van a kádban. És igen csak háton fürdetem. Felültetem, hogy a hátát megtudjam mosni. Szerintem nagyon jó, mert így több vizet tudok neki engedni bele, hogy pancsizzon. Pont illik bele. 2 hónapos korától használjuk, mert nekünk is kinőtzte a kádat és ezzel pont jó. Imádja. Ha hason fekve szeret akkor érdemes simán kádban fürdetni. Akár a ti kádatokban is lehet már.
2010. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell harmadik kád: szoktassátok be a ti nagykádatokba.
2010. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

bocs, hogy offolok, de kíváncsi vagyok, mennyi pénzt adtatok ki a brendonos "szuper kádért"?

amúgy nyugodtan fürdessétek már a nagy kádban!

2010. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is púpos kádunk van, és első perctől ezt használjuk, pedig 8 hónapos a babánk.Hasra is szoktunk benne fordulni.Lehet, hogy akkor nekünk nagyobbat sikerült belőle vennünk.Szépen beillik a kialakított helyekre.Szerintem is mehet a babátok a nagykádba, biztos élvezni fogja a sok vizet.:)
2010. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Használtan vettük a teszveszen állvánnyal együtt 5000 Ft-ért. Sikerült egy megbízható anyukát találnom és nagyon sok mindent tudtunk tőle venni, ráadásul a közelben lakik.

Köszönöm a tanácsokat, de a nagy kád egy kicsit ijesztően hangzik. Így is fáj a hátam az állvány mellett (kicsit azért görnyedni kell), na de a nagykád mellet hogyan lehet hajolni, hogy tartsam a fejét és a derekam és hátam se fájjon?

2010. ápr. 28. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:

off:

csak egy nagyon jól bevált tipp a görnyedés ellen, mi egy fa bútorlapot szoktunk a kádra tenni (3 oldalról a kád pereme biztosan megtartja) arra rá a kiskád keresztbe, és én egy kisszékről szemben a babával görnyedés nélkül szoktam megfürdetni ez nagyon bevált, mert az állvány sajnos nem fért el, a kádba meg még én sem szerettem beletenni, mert én nagyon hátfájós vagyok

2010. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy lehet,hogy már kicsi a kiskád?Mi még azt használjuk 9 hónaposan is.Nem kötekedésből,kiváncsiságból kérdezem?
2010. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mint ahogy említettem, elbénáztuk a kád vásárlását. A piskóta alakú kád aljának hossza kb 70 cm, a tetejének kb 1 méter lehet, felfelé szélesedik. Nem mértem le, de nagyjából ennyi. A babánk most 60 cm hosszú. Ahhoz, hogy ne merüljön el és könnyű legyen fürdetni, a popsija a kád alján pihen. Ahogy rugdos, teljesen kinyújtja magát, és hol a lába, hol a feje koppan a végeken. Figyelni kell, hogy pont középen tartsa az ember - mindkét oldalon maradjon 5-5 cm. Amúgy ez meg egy Auchanos olcsó darab.

Nem értem én sem az egész bajunkat, már van 2 nagy lányom és nem emlékszem, hogy náluk ilyen problémáim lettek volna.

2010. ápr. 28. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!