Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ, hogy a kisbaba...

Mitől függ, hogy a kisbaba átalussza az éjszakát vagy többször felébred?

Figyelt kérdés
13 hetes a kisfiam és még egy éjszakát sem aludt végig. Általában 2-3 óránként kell, bár igaz volt, hogy 4-5 órát is aludt egyhúzamba. Én azt hittem ez így normális. De több mint egy hete egyre több helyről hallom, és olvasom, hogy a nálunk fiatalabb babák is már végig alusszák az éjszakát, 9 órákat alszanak. Mit csinálhatnak azok a babák és Édesanyák? Valamit én ronhatok el? Tudom minden baba más, de hátha van valami "praktika", amivel növelhetem az éjszakai alvás hosszúságát.
2010. ápr. 28. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14 hónapos, és még mindég ébred 1-2x, és szopizik, pedig vacsizik rendesen.
2010. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3hónaposak vagyunk és 2szer kell!
2010. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Én éjjel soha nem szoptattam az enyémeket,legfeljebb teát kaptak. Ha csak egy kicsit sírtak,hagytam őket,csak akkor mentem be hozzájuk,ha sokáig sírtak. Ekkor sem vettem ki az ágyból,csak megsímogattam,halkan beszéltem hozzájuk. Néhány éjszaka sírós volt,de utána mindig végigaludták az éjszakát. Csak akkor nem,ha betegek voltak.
2010. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért ébred fel éjszaka a gyerek, mert napközben nem eszik eleget. Sokan azt hiszik, ha este sokat, vagy többet eszik a gyerek, akkor az elég. Valójában a napközben megfelelő mennyiségű táplálék a kulcsa annak, hogy ne ébredjen fel a gyerek enni (márpedig a legtöbb éjszakai ébredésnek az éhség az oka).
2010. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 edus83 ***** válasza:
13hetes kis lányom van,én az elején ugyan így voltam,most is eszik 2 alkalommal éjjel,de ez csoda mert 2 óránként evett ,és rajtam is aludt.Én ott rontottam el szerintem állandóan villanyt fel oltottam,tisztába tettem most már nem teszem eszt csak ha keres oda hajolok hozzá,és meg etetem,büfi és rakom vissza aludni.Lehet te is nagyon szórakoztatod vagy éhes talán????,Biztosan rendeződik,én nagyon ki voltam mert csak rajtam aludt és azt hittem nincs remény de van,biztos nálad is helyre áll minden.
2010. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16.26-os ra reagálva. Az én fiamnak nagyon jó étvágya van. Reggel este szopizik, meg a nappali alvásnál is. Emellett 3-4 x eszik. az uzsit néha kihagyja, ha később ebédel. Úgy hogy szerintem ez nem számít.
2010. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nikcsi ***** válasza:

Szia!


Ket fiam van, eg es fold mind a ketto alvas teren.

Idosebbik, most lesz 18 honapos 11 honapos koraig mindig kelt ejjel 1x enni, 1 eves elmult mikor teljesen ataludta az ejszakakat 20-8-ig. Jo evo volt napkozben, szerintem csak megszokas volt nala egy ido utan.

Kisebbik fiam most 2 es fel honapos, napkozben 5x eszik 140-180 ml kozott es ugy 2 hete atalussza az ejszakakat, pedig semmit nem csinaltam, egy reggel ugy ebredtem hogy nem kellett ejjel kelnem hozza.

Nem tudom szamit-e, de a nagyobbik haton aludt, a pici pedig csak hason alszik.

2010. ápr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!