Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok lefagyasztani a...

Szoktatok lefagyasztani a babának főzeléket? Hogyan melegítitek fel utána?

Figyelt kérdés
Jó lenne több adag főzeléket megcsinálni előre, aventes pohárban lefagyasztani, hogy utána csak melegíteni kelljen. (szeretek a kislányomnak főzöcskézni, de néha nem fér bele az időmbe, hogy ebédre elkészüljek vele. De ami még fontosabb, hogy sokszor utazunk anyósomékhoz, és ott náluk nem szeretek főzni, meg nem akarnám cipelni a turmixgépet, a gyerek edényeit, stb.) Szóval előre itthon lefagyasztanék komplett főzelékeket (zöldség, krumpli, husi). Hogyan olvasszam, melegítsem? A mikrózás állítólag káros, ez igaz? MIért? Meleg vízben meg órákig tart a kiolvasztás. Tippek?
2010. ápr. 27. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, én szoktam lefagyasztani, szintén Aventos poharakban. Főleg sütőtök főzeléket, az amúgyis nagy kedvenc, és szezon után is jól jön. Kiszoktam venni fél nappal előbb általában. Előfordult, hogy hirtelen kellett, kicsit mikróztam, aztán lassú tűzön kevergetve felmelegítettem. Persze sokkal vizesebb lett így, kevertem hozzá burgonyapelyhet, és nagyon finom lett. Husit mindig frissen készítek hozzá.

(Mikrót nem szeretjük, azt mondják szétesnek tőle az ételben lévő molekulák, és ki tudja, mivé állnak össze. Nem tudom, mi kerüljük...)

2010. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom mint az előttem válaszoló. Jóval előtte kiveszem, hogy kiengedjen magától, majd kis edényben felmelegítem. Én sajnos mikróztam is egy ideig, de egyre inkább felhagyok vele. Az a baj, hogy túl kényelmes megoldás. De azért is le fogok szokni róla!!!! :)
2010. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is Aventes pohárba fagyasztom. Néhány órával hamarabb kiveszem (kb 4). De ha elfelejtem kivenni, akkor pár percre beteszem a mikróba, hogy egy picit felengedjen, utánna átteszem egy kislábasba és felforralom. Kb egy percig szoktam forralni, és persze közben folyamatosan keverni. Nekem nem tűnt fel, hogy utánna hígabb, vizesebb lenne. Amikor fogyasztható hőmérsékletűre visszahűl, addigra az állaga is megfelelő lesz. Viszont amikor átöntöm a lábasba, akkor nagyon érdekes gumi állagú a főzelék. Utánna helyre jön!

Ha utazol, akkor is jól jön így, mert mire kelleni fog a kajcsi pont fel is enged annyira, hogy lábasba át tudd tenni. Viszont ahogy melegszik az Aventes pohár, kicsapódik rajta a vízpára és kívűlről folyik rajta a víz. Utazásnál célszerű valami nagy rongyba becsavarni, hogy ne áztasson el mindent maga körül a táskában.

2010. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bébiételes üvegben és mikróban melegítem
2010. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

előző

olvasztóra rakom a mikrót

2010. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!