Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Intim kérdés, akkor most kell...

Intim kérdés, akkor most kell húzogatni a bőrt vagy sem?

Figyelt kérdés
Többször olvastam itt, hogy a fiúbabáknak lassan kell fürdés utána bőrt "tágítani", a másik variáció az volt, hogy az orvos húzza fel(nem tudom mennyi idős korba). Melyik a jobb? A kisfiam 8 hónapos, eddig békén hagytam az intim részeket, de nem szeretném ha nagy fájdalommal járna neki ez az egész. Mikortól kell ezzel a kényes témával foglalkozni?
2010. ápr. 26. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
NEM! Egy éves korig nem szabad hozzányúlni. A gyerek majd magától úgy is nézegetni, húzogatni fogja. Akkor majd látod hogy neked kell-e rángatnod vagy sem. Én is aggódtam, de mióta a gyerek felfedezte hogy lent is lóg vmi és folyton vizsgálgatja látom hogy semmi gond nincsen. Simán hátramegy a bőr. Ha nem vagy biztos a dolgodban, szerintem inkább bízd orvosra a húzogatást, nehogy rosszul csináld, aztán csak baj lesz belőle.
2010. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is itt olvastam a mulkor és ugy döntöttem inkább huzogatom mint egyévesen a doki felráncsa neki.nem baj ha huzogatod de csak adig amig a bör engedi.Neki szerintem elég fördés után.
2010. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kisfiam is 8 hós én huzogattam neki(orvos mondta)de csak ameddig lazán engedi,sajnos még így is levan egy picit tapadva:((( a doki azt mondta hogy nyáron kiigazítja:(((((

üdv.

2010. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy ne csináljak vele semmit.
2010. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a történetünket. Nekünk anno a doktornő azt mondta, hogy 1 éves koráig ne bántsam. Így is tettem, hozzá sem nyúltam. 8 hónapos volt a kisfiam a mikor a fütyije a háromszorosára dagadt, iszonyatosan fájt neki, rohantam vele a gyerekosztályra. Kiderült, hogy fitymaszűkülete van. Az első kérdése az volt a dokinak, hogy húzogattam-e neki fürdéskor, mondtam neki, hogy nem mert azt tanácsolták, hogy 1 éves koráig ne bántsam. Azt mondta pedig kellett volna, minden este fürdéskor egy picit lazítani a bőrt. 1 hónap múlva "megműtötték", kitágították neki a bőrt, azóta teljesen hátra lehet húzni.

Ez a rossz, mindenki mást mond, még az orvosok sincsenek egy véleményem, akkor a szerencsétlen szülő, hogy döntsön....

Ha lesz még egy kisfiam, biztos, hogy "tágítani fogom neki a bőrt fürdéskor.

2010. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták,hogy fél éves koráig ne bántsam.
2010. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Boccs a közbekérdezésért.....

Mikor kell elkezdeni a húzogatást???nekem lányom van,és most egy 5 hetes kisfiam....

2010. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi:-)Akkor szép lassan tágítgatom a fitymát:-)
2010. ápr. 26. 14:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács.Azt mondta a gyerekdokink,hogy ne nyúljak a kisfiam kukijához,(majd megoldódik idö közben)hát én nem is huzogattam.Na most ennek isszuk a levét mert 1 évesen tühegynyire lehetett lehúzni a bört rajta.Most 19 hós és 1 éves kora után elkezdtem neki huzogatni minden pelusozás után nagyon finoman amennyire engedte a bör.Most tartunk ott hogy félig le is jön de a jótól még elég messze állunk,ha rám halgatsz nyugodtan lehet az elsö perctöl kezdve csak arra figyelj,hogy ne húzd túl mert az fájna neki.Most várjuk a második fiúnkat,hát neki tuti elsö perctöl csinálni fogom.Barátöm is igy csinálta és gyönyörüen lejön a bör a kukijáról,semmi gond vele.
2010. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
pár hét hezitálás után, urulógus ismerős tanácsára 3 hetea finoman, amíg engedi, el kezdtük huzogatni a bőrt. kb. másfél hónap műlva, teljesen hátra lehetett húzni
2010. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!