Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitség kicsit máshogyan és...

Segitség kicsit máshogyan és másnak?

Figyelt kérdés

Pénteken átmentem a barátnömhöz segiteni.

Sikerült mindent egyedül megcsinálnia mert a két kicsi elvolt egyedül.Meghivott maradjak ebédre és elfogadta mert szeretek náluk lenni.

Viszont az ebéd és az utána lévö alvás alvás kész rémálom.

Evés:A nagyobb(2,5 évese)szépen leült és evett az asztalnál.

A kicsi viszont elkezdett orditani at etetöszékbenés az lett a vége hogy kikellet venni a földre és ott megetetni.Ami szerintem nem megoldás.Az biztos hogy éhes mert a földön szépen ül és eszik de az etetöszékben nem kell neki.

Alvás:A kicsi ment a kiságyba behunyta a szemét és már aludt is.

A nagy verte a hisztit hogy nem alszik és nem és nem.Viszont a barátnöm szerint muszáj aludnia mert este tiszta dili annyira elfárad.Nagyon nehezen aludt el.

Akkor kiültünk beszélgetni és barátnö nem panaszkodott hogy milyen nehéz megeteni és leteni aludni öket inkább az mondta mennyire szereti öket.Szertenék olyan anya lenni ha eljön az én idöm mint ő.

Hogyan tudnám neki megkönnyiteni az étkezést és az alvást hogy neki valamivel könnyebb legyen?Ő azt mondja megszokta de szerintem neki is nehéz csak nem mutatja.Inkább beburkolozik és letagadja.Elhiszem hogy szereti öket mert tényleg szeretetre méltoak de nem hiszem hogy azért nem mondja milyen nehéz etetni és altatni öket mert megszokta.

Hogyan tudnék neki segiteni?


2010. ápr. 26. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

megszokható idővel tényleg

az etetőszéket mi ugy ahogy van elajándékoztuk,nem volt hajlandó csak játék közben enni...

kiságy szintén ujként lett eladva,sosem használtuk,nem aludt el benne már pár hetesen sem...

egyszerűbb volt engedni mint hadakozni...

most 8 éves nagyfiú,tele van önállósággal...amig nem veszélyezteti magát,engedjük...nem látom értelmét tiltani...

2010. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, megszokható teljesen. Egyáltalán nem minden kisgyerek van odáig az etetőszékért. Ha a gyerek nem szereti az etetőszéket, meg lehet anélkül is etetni minden gond nélkül..... régebben nem volt etetőszék, akkor is ettek a gyerekek :))) Ilyen csip-csup dologból kár nagy ügyet csinálni :) Alvás: 2,5 évesen már elég érettek ahhoz a gyerekek, hogy ébren tartsák magukat. Annyi érdekes dolgot csinálnak már, mikor ébren vannak, hogy sajnálják maguktól az alvással töltött időt, attól félve, hogy valamiről lemaradnak... Én óvónőként nem egy 3 évessel találkoztam, aki szinte soha nem aludt el a többiekkel délután.... Az enyém még csak 20 hónapos és bizony ő is teljes erőből küzd az elalvás ellen, van, hogy fél óránál is tovább tart, mire végre sikerül elaltani őt... A 3 nagy meg 2,5 éves korától nagyon-nagyon ritkán aludt csak délután...
2010. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor nem gond ha nem etetöszékben eszik(9,5 hos) és nem alszik(2,5 éves)?Tényleg megszokhatja ezeket a dolgokat és nem kibukni rajta?

Kedves utolso azok akik nem aludtak oviban mit csináltak mert a kicsi nem marad meg egy helyen az oviban is rohangálhat?

2010. ápr. 26. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ott nem rohangálhat, hisz az "felkérés lenne keringőre", azaz, akkor a többi se aludna, meg ugye zavarná is az alvókat. Nálunk úgy oldottuk meg, hogy bár az ágyban kellett maradniuk, de közben csendben pl. könyvet nézegethettek. Bizonyos idő után pedig átmehettek a tornaszobába és ott halkan játszhattak (főleg nagy csoportban). Nem azt írtam, hogy ne altassa el, ha a fáradtságtól utána nyűgös, csak azt, hogy tudom, hogy milyen nehéz ilyen gyerkőcöt elaltatni :)))
2010. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!