Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elképzelhető hogy nem elég...

Elképzelhető hogy nem elég neki a tejcim? Vagy nem eléggé tápláló? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiam eddig aludt éjszakánként 4-ig 5-ig..az utóbbi időben ismét 3 óránként kel szopizni... :( Utána alszik tovább..Mivel próbálkozzak?Tápszert csak legvégső esetben szeretnék adni neki...
2010. ápr. 25. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne adj tápszert, csak szoptasd éjjel, ahányszor felkel, így több lesz a tejed, hátha megint csak később kel..
2010. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A sok szoptatástól nem lesz több tej,csak ideges anyukák. De én is azt írom egyelőre még ne adj tápit. Aludj te is az alvások között, mert a pihenés is gyorsítja a tejcsi termelést! Lehet hogy fejlődési ugrása van,ilyenkor többször igényli a tejet.
2010. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem vitatkozni akarok, de több tejed lesz, ha többször szoptatsz, és azt senki nem mondta, hogy ez nem fárasztó, és kimerítő. ezt saját tapasztalatból tudom, a kisfiam 6 hónapos koráig csak anyatejet evett, és sokszor volt kevesebb tejem, akkor gyakrabban szoptattam, és újból lett elég! tehát, ha többször szoptatsz, az agyad érzékeli a jeleket, hogy nem elég a tej, több hormont termel a szervezeted, ami által több tej termelődik, persze kell a pihenés, ezért aludj, amikor a babád is alszik!
2010. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tápszert semmi képpen ne adj még neki. Egyébként az utolsónak teljesen igaza van. Én igény szerint szopiztatom, a legelején volt, hogy nem volt elég így akár óránként is szopizott. Ahol kereslet van ott kínálat is lesz :-)
2010. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...megpróbálom gyakrabban etetni...hátha beválik :)
2010. ápr. 25. 19:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Valóban így van, hogy a többszöri mellre tételnél több tejed lesz. Ezt már én is tapasztaltam. Szerintem se adj még a babának tápszert (hajlamosak vagyunk egyből kétségbe esni). Valószínű, hogy fejlődési ugrágon megy keresztül a kisfiad, most több táplálékra van szüksége. Pár napig többször kér, így több tejed termelődik.

Csak ne aggódj!!!!

2010. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fejlődési ugrás lehet, pár napig tarthat, de utána vissza fog állni a régi rend. ne adj neki tápszert, inkább szoptasd éjszaka is amikor ébred. kitartás!
2010. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia, az első, és a harmadik is én voltam. még egy ötlet...

ha megszoptattad a kicsit próbáld lefejni a tejet, ha nem megy, akkor este az utolsó szoptatás után fejj egyet, azt tedd a mélyhűtőbe (6hónapig tárolható), miután kihűlt, és ha nagyon nem lenne tejed, akkor azzal pótolj! így nem kell tápszerhez nyúlnod, és a fejés is serkenti a tejtermelést. tiszta haszon :-)

én minden szoptatás után fejtem, mikor a fiam 3 hónapos volt, de ha úgy érzed, nem kell, az estit szerintem ne hagyd ki.

2010. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia, utolsó vagyok, mizu?
2010. ápr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi az ötletet..szopizott 2 óránként most eltelt egy hét és újra jókat alszunk esténként... 3-4 ig! :)

2010. máj. 2. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!