Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néha úgy érzem nem tudom...

Néha úgy érzem nem tudom lekötni 8 hónapos babám figyelmét. Rengeteg játék veszi körül, játszom vele, bébikomp stb, mégis sokszor nyűglődik. Mit csináljak, hogy jobban lekössem a figyelmét?

Figyelt kérdés
Foga még nincs, szóval lehetne a fogára fogni a dolgot, hogy amiatt, de nem hinném. Olyan, mintha semmi nem lenne jó a számára, mintha megunna bizonyos dolgokat. Sokszor csak "vinnyog", és bármit teszek, nem jó. Kivéve, ha az ölemben van, akkor aztán vigyorog ezerrel. De ez sem sűrűn van, nem igazán szoktuk kézben hordozni. Leteszem a földre sokszor, hogy másszon. Hasra fordul, és elkezd szintén nyűgösködni, és inkább nem mászik. Bébikomp is egy ideig okés csak. Mit kéne tennem, hogy ne legyen ilyen kis nyűgi?
2010. ápr. 25. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

:-D mintha az én fiamról írtál volna.... :-D

7,5 hónapos, és ugyan ez a helyzet 50 millió játék, együtt játszás, és mégis nyöszörög, nyavalyog, sehogy sem jó... de ha felveszem..... :-D szerintem nagyon zavarja, hogy nem tud eljutni mindenhová, mondjuk ő még nem kúszik, csak hátrafelé... :-)

nekem sincs ötletem, néha eléggé kivannak az idegeim... :-D

2010. ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyugi, Ő is csak hátrafelé kúszik:). Szóval így Ő sem arra halad amerre szeretne:).
2010. ápr. 25. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
:-D ez is olyan túlélős időszak szerintem, mielőtt teljesen megkattannánk, addigra pont vége lesz.... vagy csak én bírom ilyen nehezen?
2010. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én babom is ezt csinálta.most 9,5 hos és nagyon szépen elvan magában.De nyolc hosan én sem tudtam mit csinálni vele.És ahogy az elöbb irták mire bekattannál addigra vége.

Kitartás amint rendesen tud kuszni mászni jobb lesz mert rájön mennyivel könnyebb egyedül odamenni ahova ő akar mint anya ölében.Aki ráadásul nem is mindig oda viszi ahova ő akarja.:-)))))))))))))))))

2010. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fusztrálja, hogy nem halad sehova, mert annál már okosabb, szóval ő is tiszta ideg:)) elmúlik! Ahogy mászni kezd...tornásztatsd, ha van kedved, mondókázzatok, sok séta, főleg ha már nagyon vinnyog, napi többször is mehettek. Vidd gyerekek közé, neked is jót tesz:) fú, nehéz korszak.
2010. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet az a baja, hogy minden játék ott van körülötte. Az én fiam is nyűgösködött, aztán egyszer olvastam erről, és kipróbáltam, minden játékot elpakoltam zárható dobozba, és kiporcióztam napokra. Egy napra elég 4-5 játék, külön adag délelőttre és délutánra. Most teljesen jól elvan, mindennel tud egyszerre játszani, nincs "bőség zavara":D

Szoktam azt is csinálni, hogy egy kis dobozba rejtek 2-3 játékot, és másik 2-3 db-ot meg elhagyok a lakás különböző pontjain, azzal is jól elvan, hogy egyiktől mászik a másikig:)

Esetleg próbáld ki, hátha nálatok is bejön.

2010. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, nem jó, ha sok játék van a baba körül. Az én kisfiam előtt 3-4 játék volt, ami színes és csinál valamit! (Hangot ad, pörög rajta valami) De nála elég sűrűn váltogatni kellett a játékokat! Olyan is volt, hogy egy papír dobozba pakoltam színes kis játékokat (kockát, kis autót, színes zsebkendőt)és azokat pakolgatta ki-be!
2010. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!