Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem kell az aftát...

Tényleg nem kell az aftát kezelni?

Figyelt kérdés

Ma voltunk az ügyeleten a 21 hós kisfiammal mert egy igen csunya valamit fedeztem fel a kis inyén elöl amihez ha hozzáértem üvöltött!!!

A doki azt mondta hogy áh ez afta nem kell vele semmit csinálni magától el fog mulni!!

Nos azt tudni kell hogy 2 napja Cedax baby szed a kisfiam,mert a torka is igen láng vörös volt!!

Azt olvastam a homeos könyvben hogy az antibiotikum kihozhatja az aftát !

Létezik tényleg?

Meg az orvos szerint hogy nem kell kezelni ,ezt nem akarom elhinni!

De én vettem borax glicerint és azzal ecsetelem neki napi 3 szor!!

ti mit gondoltok erről?

Kérem irja meg akinek volt ilyen összetett jellegü betegsége a babájával!!

(torokgyulladás ,meg szájafta)

köszönöm szépen előre is

Niki


2010. ápr. 24. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem szokott lenni aftám, iszonyatosan tud fájni. :) Nekem a nyelvem alatt van néha.


Először dokihoz rohantam vele (fogorvoshoz mentem), és beecsetelte valami sárgás keserűvel, de nem írt fel rá semmit, azt mondta elmúlik. Úgy is lett.


Azóta is volt már, de nem mentem vele sorbaállni ismét a váróban, és tényleg elmúlik.. de tényleg nagyon fájdalmas, ne nyúlj hozzá szegény kicsinek!!! Mihamarabbi jobbulást!

2010. ápr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!!

Üvölt ha csak a szája felé közelitek is!!

Annyira sajnálom!!

2010. ápr. 24. 22:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem egész picike volt a babám, mikor neki is volt ilyen. Nem vittem dokihoz, vártam, azt mondtam egy 3-5 nap alatt nem javul, akkor elviszem. Hát magától meggyógyult.

Nem hiszem, hoigy összefüggés lehet bármivel!

Kis kezével összefogdos mindent, majd a szájába veszi. Ennyi.

Gyerekeknél nagyon gyakori!

21 hós kisfiú anyukája

2010. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Patikában lehet kapni Aloclair gélt. Ezzel kenegesd az aftát. Ez fájdalomcsillapító gyulladáscsökkentő hatású. A doki egy barom igenis kezelni kell!
2010. ápr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért de az mi?Még nem is hallottam róla.CSak azért kérdezem hogy ha előfordul ilyesmi akkor tudjam mi az.

Előre is köszi.

2010. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott lenni és egyszer olyan durva volt, hogy enni sem tudtam és aludni sem, annyira fájt. kkor elmentem a fogorvoshoz és bekente valamivel amitől lehámlott az egész számban a felső réteg (csillagokat láttam tőle) de másnapra teljesen elmúlt. Mondta a doki, hogy el is hiszi, hogy ilyen rosszul vagyok mert egy ilyen a szájban tényleg nagyon fájdalmas tud lenni.

És igen, az antibiotikumtól kijöhet. Biztosan attól jöt ki csak az a baj, hogy nekem mindig kijön kicsit olyan mint a herpesz. Mindig megjelenik ha egyszer már volt. Ja, én én egy szájvízzel szoktam öblögetni vagy ecsetelni amikor van úgy hamarabb elmúlik (különben van amikor egyáltalán nem fáj) de babáknak nem hiszem, hogy lehet azt használni.

2010. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Jut eszembe a Borax szerintem nem jó rá, ez nem gombás megbetegedés. Próbáld meg a patikában megtudni, hogy mit lehetne esetleg.

2010. ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valaki kérdezte mi az az afta.

[link]

2010. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! En propolis-os glicerines boraxot kaptam a patikaban, ez jobb, mint a hagyomanyos, hamar elmult tole az aftaja a babamnak. Szinten antibiotikumos kezeles utan jott ki, ez olyan, mint pl egy nonel a candida elszaparodik hosszu tavu antibiotikumos kezeles utan.
2010. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszát mindenkinek !!!

Gengigel baby gél vettem rá nagyon jó

3100ftért

2010. ápr. 26. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!