Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiúnknak keresünk nevet....

Fiúnknak keresünk nevet. Érdemesebb modern, nemzetközileg ismert nevet adni vagy ragaszkodni a magyar származáshoz és ősimagyar nevek közül választani? Ha vannak szép név ötleteitek nyugodtan irjatok.

Figyelt kérdés
Elképzelhető hogy pár év múlva külföldöre költözünk.
2016. szept. 22. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Több magyar nevet ki tudnak külföldön is mondani. Nekem ősmagyar nevem van és egyik tesómnak is. 4. ország ez, ahova költöztünk, de sehol nem volt problémánk. Sőt, dícsérik, hogy különleges és végre nem egy nemzetközi tucatnév. A Marcell, Hanna, Anna, Dominik, stb. már szinte mindenhol unalmas. Nemcsak Magyarországon. Anyunak pl. magyar 1. és nemzetközi 2. neve van. Ez is egy megoldás. Szereti mindkettő nevét.
2016. szept. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

A két véglet között is van sok szép név.


Simon, Áron, Dávid, Viktor, Benjámin, Tamás, Róbert, Márk, Erik, Martin, Krisztián


Ezek itthon és külföldön is jól viselhető nevek szerintem, se nem túl modern, se nem túl külföldi, se nem túl régimódi.

2016. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Mi is ilyen köztes megoldást választottunk mindkét gyerekünknél, olyat amiben nincs "speckó" betű, Magyarországon és nemzetközileg is értelmezhető, és sehol nem fura. Mondjuk "ősmagyarból" egy Csanád külföldön nehézséget okozhat, de egy Huba a legtöbb helyen oké.
2016. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyat válasszatok, ami tetszik, legyen az nemzetközi, vagy magyar. Ha a magyart választjátok, egzotikus, érdkes lesz más országban, szerintem ez nem rossz! Nekem nagyon tetszenek a régi magyar,illetve ősmagyar nevek, pl. Nimród, Csongor, Lehel, Álmos... Megtanulják gyorsan kiejteni majd az ottaniak is. De vannak jó átmeneti megoldások is, pl. Patrik, Flórián, Olivér.
2016. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Hát... nekünk fejenként két keresztnevünk van, egy magyar eredetű (ezt használjuk, mert ezen szólítottak minket kezdetektől), meg egy nemzetközibb is. A magyarral, tehát a használt névvel külföldön akadtak problémák. Szóval ha tervben van a kiutazás, akkor érdemesebb olyan nevet keresni, ami ha éppen nem is nemzetközi, de egyszerű, könnyű kiejteni más anyanyelvűeknek is.

Nekünk lányunk lesz, a választott neve nemzetközi, de nem hangzik itthon sem idegennek és szinte mindenhol ugyanúgy ejtik, sőt, írásban sincsenek nagy különbségek.

2016. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Miská
2019. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!