Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tej van olyan tápláló mint...

A tej van olyan tápláló mint a tápszer?

Figyelt kérdés
Már szeretném az éjszakai tápszert is felváltani a tejjel, de félek, hogy nem elég tápláló és este felkelne, hogy éhes. Nektek mi a tapasztalatotok?
2010. ápr. 23. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nincs olyan tápláló mint a tápszer. A tápszer eleve sűrűbb mint a tej.

Viszont az én fiam este 9-kor alszik el, eszik egy tápszert (250ml) és csak reggel 9-kor ébred fel és nem hal éhen éjszaka. :-)

Ha jól értem a kérdésedet, akkor este eszik vacsit a picúrod, elalszik és éjszaka felkel még egyszer enni és ekkor adnád neki a sima tejet? Mert így viszont elég lehet a tej is, mivel igazából nem az éhség miatt kelnek már ilyen korban, legalábbis a gyermekorvos ezt mondta nekünk anno mikor 10 hós volt.

2010. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem, egyáltalán nem olyan tápláló, mint a tápszer, és vannak benne olyan dolgok, amik megterhelik a baba veséjét, emésztését!
2010. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem reggel tejcit iszik este pedig Szép álmokat tápszert és azt hiszem maradunk is így mert reggel észre veszem hogy a tejci után hamar megéhezik, pedig a védőnőnk szerint ez hülyeség és ugyanúgy laktatja. SZerintem meg nem, szóval mi maradunk ennél a felállásnál, pláne hogy 1 éves korági minden egyes éjjel fent volt, most 13 hónapos is alszik éjjel, nekem ez minden pénzt megér :)

Még kb 2 hónapig tuti tápszert adok neki éjjelre, utána majd meglátom hogyan tovább.

2010. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan tápláló a tej, nincsenek benne azok az ásványi anyagok, vitaminok amikre a kicsiknek szükségük van. Viszont mivel más a fehérje szerkezete így nehezen emészthető, megterheli a baba veséit és könnyen allergiát is okozhat. Ha valamilyen oknál fogva nem szoptat az anyuka nem véletlenül kell a tápszer és nem tej. Ha elmúlt már 1éves a kicsid adhatsz neki tejet, de csak óvatosan és ne sokat.
2010. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már elmúlt egy éves és semmi baja nincs tőle ezért gondoltam, hogy teljesen leváltom a tápszert.
2010. ápr. 24. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor végül is leválthatod, de miért ilyen fontos ez? A tápszerben van egy csomó immunerősítő anyag meg vitaminok, én úgy tudom 2 éves korig vagy szopira vagy tápszerre szükség van.
2010. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!