Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós a kisfiam és pár hete...

7 hós a kisfiam és pár hete kezdtem el tízóraira a gyümölcsöt adni (alma, banán, őszibari). Főzeléket még nem adok neki sem babapiskótát sem kekszet. Nem késtem el ezekkel?

Figyelt kérdés
Nagyon sok a tejem, van hogy fejni is kell, ha pl. átalussza az éjszakát. Nem tudom, ha elkezdem a főzeléket is, mi lesz a mellemmel? Nem gyullad be? Gondolom a babámnak viszont jó lenne már mást is ennie nem csak gyümölcsöt? Ti hogy csináltátok?
2010. ápr. 22. 14:12
 1/7 anonim válasza:

Szia!


A főzelékek bevezetését 6 hónapos kor körül kell elkezdeni, de szerintem nem vagy elkésve vele.

Ismerek olyan anyukát, aki úgy csinálta (szintén volt tejcsi bőven), hogy reggel este szopiztak, ebédre a baba főzit kapott, alkalmanként az anyatejjel higított főzeléket ette.

Ami úgymond "felesleges" volt, lefejte, betette a fagyóba, és ha kellett kivette felolvasztotta :)

A babapiskóta, keksz dolog szerintem felesleges, inkább adj neki főzeléket, hiszen tápláló, vitamindús, és egészséges is.


Én sajnos nem ebben a cipőben jártam, mi tápszeresek voltunk.

További tartalmas babázást, és sok sok boldogságot.

2010. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod. Gondoltam én is, hogy lefejem a felesleget délben csak attól tartok, hogy ha fejem még több lesz. Neked is minden jót kívánok!
2010. ápr. 22. 14:59
 3/7 anonim válasza:

Ha még több lesz, az csak jó, hiszen annál tovább tud majd "szopizni" :)

Jajj istenem én de örültem volna.....

2010. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha pár hete kezdtél el gyümit adni neki, akkor már nyugodtan adhatsz főzeléket is, de nyugi! nem késtél el! :) a keksz, babapiskóta pedig nyugodtan várhat még! később jó lesz nasinak, de szerintem most még felesleges!
2010. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is 6 hósan kezdtük, és mostmár 7.5 hós. Nekem azt mondta a védőnő, hogy ehó végéig még csak gyümit adjak. MAjd akkor elmondja hogyan vezessük be a főzit ebédre. Szóval tutira nem vagytok elkésve Ti sem.

Mondjuk én már adtam neki a gyümibe reszelt kekszet és gabonapépet is. De magában a keksz nem kell neki.


Begyulladhat a melled, de nem törvényszerű. Nem tudom Te hogy vagy vele, de az én fiam ma reggel pl a cicit a gyümi után el sem fogadta (most először) és semmi bajom nem lett. A szervezet is átáll. HA nem kell délelőtt, akkor csak délre termel. HA már akkor sem fog kelleni, akkor majd csak délutánra termelődik tej.

Ne aggódj, a szervezetünk tudja, hogy mikor mennyi tejre van szükség a baba jelzései alapján.

2010. ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, és ezt én írtam ki annó. Ezek szerint is ráérünk még.

17:14es voltam

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2010. ápr. 22. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!