Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak ennyien az...

Miért vannak ennyien az üveges bébiételek ellen?!

Figyelt kérdés
Olyan sok válaszban olvastam már itt, hogy egyesek bizony nem adnak bolti, mű sz.rt babájuknak, és hogy ki tudja, mi van azokban...stb. Én vegyesen adok babámnak bolti ételeket és házi készítésűt, és nem vagyok benne biztos, hogy az zöldség, gyümölcs, hús, stb. jobb és biztonságosabb, mint ami az üvegesekben van. Amikor és amit tudok én is megfőzök Neki, pl. cékla, karalábé, sóska de aki nem ad csak házit, az pl. egész télen milyen gyümölccsel eteti babáját? Szerintem igenis jó dolog, mert így változatosabban tudom táplálni, és télen honnan vettem volna többek között mondjuk őszibarackot, szilvát? Szóval csak az bosszant, hogy olyan sokan leszólják itt az olyan anyukákat, akik egyáltalán adni mernek üveges bébiételt babájuknak. Ti mit gondoltok erről?
2010. ápr. 19. 11:55
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Nem lehet tartósítószer a bébiételekben, és nincs is, mivel hőkezeléssel tartósítják, és légmentesen zárják, ezért nem romlik meg. Amit meg megveszünk alapanyagot, az szerinted makulátlan összetételű?
2010. ápr. 19. 14:50
 22/32 anonim ***** válasza:
77%

leírtam világosan, h semmi mást nem evett meg, mit nem lehet ezen érteni?????????? minden más kaját kiköpött v kihányt. és ne alkoss rólam véleményt, mert fogalmad sincs, h ki vagyok és milyen ember vagyok. én is írhatnám rólad, h nagyképű, öntelt, másokat megbántó ember vagy, mert nekem pedig ez jött le a te soraidból. mit képzelsz te megadról, h más anyukákat csak úgy lelustázol?????

0 segítséggel vagyok 2 éve, mert a párom külföldön melózik, a rokaniam pedig 200km-re. a pszichiátriai beteg anyósomra pedig nem bízom a gyerekem. legjobb tudásom szerint látom el őt is, a majdnem 100 nm-es lakásunkat is. nekem nincs soha olyan, h beülök 1 forró fürdőbe, v elmegyek kávézgatni... mert a fiammal vagyok. és veled ellentétben nem feltételezek lustaságot, nemtörődömséget másokról, így azolrólsem, akik segítséggel vannak otthon babával. persze mindeki magából indul ki.

2010. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
68%

Én lustaságból nem főzök, mindhárom gyerekem bébikaján nőtt (nő) fel. Jelentem: élnek, egészségesebbek a többieknél, nem válogatnka, mindent megesznek. Szépek, okosak.

Valakinek ez probléma, hogy én mivel etetem a gyerekemet? Nem hiszem.


Mondjuk én elítélem azt, aki a piacon megvett, mindenféle permettel átitatott cuccból főz a gyerekének, de nem szólok bele, az ő dolguk természetesen. Attól véleményem van róla... Ennyi.

2010. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
36%

Utolsónak.


Látom, előjött a lelkiismereted. Ilyen agresszív embernek, hogy lehet gyereke.

Én ikrekkel vagyok itthon aranyom, és mindent megcsinálok egyedül. Képzeld még játszani is van időnk bőven.

Komolyan mondom, hogy a mai anyukák baromi kényelmesek.

Azt gondolod, hogy 1 gyereket nevelni a világ vége, amikor régen 8-10 -et is neveltek.

Menj orvoshoz, ha ilyen kirohanásaid vannak.

Én csak a véleményemet írtam le, akinek nem inge ne vegye magára. Ennyi!!!!!!!!

1940-ben éhenhaltak volna az ilyen kihányós -kiköpős gyerekek. Vagy akkor is volt bébiétel szerinted?

Nincs tartása és kitartása a mai anyukáknak. Csak egyszerűen leemelni a polcról az üveget és azt mondani, hogy az enyém csak ezt eszi meg.....óóóóóóóóóóó persze.

Ezért is van annyi allergiás gyerek, meg sok beteges.

2010. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
15:18-as választ természetesen 15:03-asnak szántam
2010. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

nem a lelkiismeretem jött elő, mert az tiszta, hanem az önérzetem,ami nem hagyja, h szó nélkül hagyjam ezt. kimondottan nekem céloztad ami írtál, ne mosakodj most. és nem vagyok az angyalod, sőőőőt idegbeteg sem vagyok, és kirohanásaim sincsenek... egyszerűen nem másom élem ki magam, így másnak sem engedem, h ezt tegye velem. a fiamat pedig ne sajnáld,mert nincs rászüksége, örül, h én vagyok az édesanyja, mégha nem is hagytam éhenhalni. nem is értem mi a bajod. te etesd az általad főzött kajával a gyerekeidet, nem mondom rá, h mérhezed őket, v azért teszed, mert addig sem kell velük játszanod, mert veled ellentétben nem vagyok gonosz...

de önérzetem igenis van, ha tetszik, ha nem. és nem fér bele, h sértegessenek.

2010. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Szerintem az allergiás, beteges gyerekek nem az üveges bébiételektől vannak, kedves ikres anyuka, hanem a mai környezeti ártalmaktól, meg attól amit az ember később élete folyamán megeszik, mondjuk az antibiotikumoktól, tartósítóktól, permetszerektől, stb. Pontosan az ilyen anyukákról beszéltem a kérdésemben, mint amilyen Te vagy, mert Te igenis lenézed azokat akik üvegest adnak gyereküknek. Szerintem pontosan ez a rossz hozzáállás, amit te csinálsz.
2010. ápr. 19. 15:36
 28/32 anonim ***** válasza:
68%

Nagy igazsag van a kerdezo utolso kommentjeben.

Kedves ikres anyuka!

Nekem minden tiszteletem az ikreseke volt eddig!De latom,hogy ezt is inkabb sajat "dicsosegedre" hasznalod fel.

Ez eleg nagy butasag.Te nem lathatod,hogy mas milyen elet helyzetbe van,milyen korulmenyek kozottt.Mindenkinek MAS az elete,a mindennapjai a teher birasa es meg sokaig sorolhatnam.

Neked es senkinek sincs joga ahoz,hogy mast leszoljon foleg ilyet mondjon,hogy " ilyen agressziv gyereknek,hogy lehet gyereke" meg,hogy a "mai anyukak milyen kenyelmesek".Na,ennel nagyobb sertes nincs.Foleg,hogy egy kategoriaba sorolsz mindenkit.

Nem biztos,hogy te jobb anya vagy jobb ember vagy.

Mindenki maga donti el,hogy mit ad a gyerekenek.

En amugy javareszt fozok a kisfiamnak de mindig tartok itthon uvegeset is.Ha megyunk valahova mindig azt viszek,ha eppen ugy jon ki a napunk is uvegeset kap.

Nem valogatos,megeszik mindent.


Dr Velkey Laszlo:Gyermekeink gondozasa,nevelese cimu konyvbol ideznek nehany sort.


"Ne idegenkedjunk a keszen kaphato bebietelektol!Hasznalatuk kulonosen nagy segitseget jelent,ha naponta ketszer kap fozeleket a csecsemo,hiszen mentesit a nap mint nap elkerulhetetlen bevasarlastol.

Idot nyerunk azzal,hogy a fozelek nyersanyagat nem kell tisztitani,fozni...sot meg a mosogatni valo is kevesebb.

Szigoru eloirasok szabalyozzak,hogy csak a legkivalobb alapanyagokat hasznalhatjak fel keszitesukhoz.

Egezsegugyi szempontbol pedig jo,ha tudjuk,hogy osszeteteluk a csecsemo szuksegletenek ismereteben pontosan eloirt,tehat optimalis.

Elkeszitesi technologiajuk biztositja,hogy tapanyagertekuk alig csokken amivel pedig otthon szamolnunk kell.

Ha figyelembe vesszuk,hogy a frissen vasarolt fozelekfelesegeknel mindig van selejt,tisztitassal jaro veszteseg,akkor-az egyebkent nem olcso bebietel-gazdasagos is."


Meg az jutott eszembe,hogy sokan irtak a lefagyasztast.Ezt se mindenki teheti meg.En egy vilag varosba lakok,ide mindent ugy,hoznak "valahonnan" es nem csak kimegyek a piacra es bavasarolok,vagy a kertbe es leszedem a farol a barackot.

Aki ezt megteheti az oruljon neki,irigylem is erte.

Bocsi,ha hosszu lett a valaszom.

9,5 honapos kisfiu anyukaja

2010. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Na, ennyit rólunk nőkről.


Miért kell itt veszekedni?


Igazat adok mindannyiótoknak valamennyire.

Mindenki írt igazat is és nem annyira igazat is.

Kicsit hagy védjem meg az ikres anyukát, mert nagyon sok igazságot írt szerintem.Csak ugye nem mindenki meri kimondani amit gondol,és azt nem támadják aki magában tartja.

2010. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolnék, a vitába nem folyok bele.


Azért vannak sokan ellene a bébiételeknek, mert józan paraszti ésszel gondolkodnak.

Friss húst, friss zöldséget, friss gyümölcsöt SOHA az életbe nem fogsz találni a bébiételekben még nyomokban sem.


Az ember a gyerekének a legeslegjobbat szeretné adni, ezért főznek friss alapanyagokból.

Saját termesztésből/tenyésztésből vagy ismerőstől vett alapanyagból.


Szerintem ennyi a válasz a kérdésre.

2010. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!