Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak ennyien az...

Miért vannak ennyien az üveges bébiételek ellen?!

Figyelt kérdés
Olyan sok válaszban olvastam már itt, hogy egyesek bizony nem adnak bolti, mű sz.rt babájuknak, és hogy ki tudja, mi van azokban...stb. Én vegyesen adok babámnak bolti ételeket és házi készítésűt, és nem vagyok benne biztos, hogy az zöldség, gyümölcs, hús, stb. jobb és biztonságosabb, mint ami az üvegesekben van. Amikor és amit tudok én is megfőzök Neki, pl. cékla, karalábé, sóska de aki nem ad csak házit, az pl. egész télen milyen gyümölccsel eteti babáját? Szerintem igenis jó dolog, mert így változatosabban tudom táplálni, és télen honnan vettem volna többek között mondjuk őszibarackot, szilvát? Szóval csak az bosszant, hogy olyan sokan leszólják itt az olyan anyukákat, akik egyáltalán adni mernek üveges bébiételt babájuknak. Ti mit gondoltok erről?
2010. ápr. 19. 11:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%
utolsó vagyok,valaki itt említette hogy nehogy már rossz legyen a hipp és nestlé bébiétel.hát csak utána kell olvasni mik vannak benne.sosem vettem hipp-es ételt és italt neki.mert nagy márka de nem biztos hogy az a legjobb.
2010. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
38%
Én még ugyan nem etetem a gyereket ilyenekkel, de ha az egyik lehetőség az üveges kaja vagy a génkezelt hetekig szállított mesterségesen érlelt gyümölcs a teszkóból szerintem tuti biztos, hogy az elsőt választom.
2010. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondolok, amit a 12:19-es válaszoló írt. Én nem vagyok sem a házi sem a bolti ételek ellen sem, mint írtam én vegyesen adom a babámnak. de eyesek elvből nem adnak boltit babájuknak, és pont ez a dühítő, hogy bele sem gondolnak abba, hogy éppen lehet káros, vegyszeres az az alapanyag, amit otthon készít el, sőt a bolti üvegeseket legalább ellenőrzik, persze abban sem lehetünk 100%-ig biztosak. Szóval szerintem egyik táplálási mód sem megvetendőbb a másiknál.
2010. ápr. 19. 12:33
 14/32 anonim ***** válasza:
74%
nem én tettem fel a kérdést, csak egy aggódó anyuka válaszára válaszoltam, h az én fiamnak se lett semmi baja és h ne aggódjon, h mások esetleg nem tartják ezért jó anyának, erre jött egy válasz, külön nekem címezve....sajna vannak ilyenek is, engem az anyósom is bántott emiatt egy csomószor, h milyen rossz a bébiétel, ő megkóstolta, bezzeg amit ő turmixolt gyümölcs, azt aztán h ette a gyerek....önérzet ide vagy oda, csak bántani akart, sikerült is neki!
2010. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
7%
na mondom, ide is betörtek a kötekedők, nem adok minden nap hippet, nestlét, elolastam mi van mennük, köszönöm a tájékoztatást, de szerinted mi van a bolti csirkemellben? a gyümölcsben, zöldségben?.....arany középút, aki főzni akar csak és kizárólag az főzzőn, aki meg nem ér rá, az meg adhat néha ilyen típusú ételt, mivel én is eszek néha zacskós levest, v mcdonald kaját, de eszünk ugyanúgy háztól "bio" zöldséget, gyümölcsöt, húst....
2010. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Épp tegnap mondtam a páromnak, hogy sokan mennyire ellenzik az üveges meg poharas bébidesszertet, merthogy tele van cukorral (én mindig olyat vettem, ami hozzáadott cukor nélkül készült), mert tegnap turmixoltam össze egy kis banánt meg körtét a kisfiamnak, és hát konkrétan olyan mézédes volt, hogy rögtön feltűnt, az üveges, a poharas ehhez képest rendesen ízetlen.

Eddig kisfiam csak az üveges kaját ette meg, pedig nagyon sokszor próbálkoztam főzni neki, de kiköpte. Aztán most már egyre többször előfordul, hogy kinézi a kezemből a kaját, úgyhogy elkezdtem neki főzni, hogy szokja ezt is. De hála Istennek szerencsém van vele, mert az üvegesből elég sok mindent megeszik, és azok alapján már tudom, mit milyen ízűre kell készítenem.

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy amit a zöldségesben/boltban megveszel, az bizony a nagybaniról származik, ahová ki tudja, ki adta le, ki tudja, mivel permetezte.... a bébiételeket legalább ellenőrzik, még ha vannak is időnként kirobbanó botrányok. B.

2010. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

Az üveges kajáknak egész más íze van, semmi köze az eredeti ízekhez szerintem. Hébe-hóba én is adok nekik, ha úgy adódik, de nem igazán pártolom. A másik, hogy túl vannak pürésítve, nehezen tanulnak így darabosat enni.

A választékkal nincs gond, én jóval előre gondolkodtam és mindent lefagyasztotta, így még most is van őszibarackunk, sárgabarackunk, szilvánk stb....

Sokkal előbb lehet így a saját étrendünkhöz szoktatni őket.

És még egy érv, hogy iszonyat drágák a bébiételek. Van amelyik 400 ft körül mozog, hát azért annyiból én több napi menüt megcsinálok nekik.

2010. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
68%

ezek hülye sztereotpiák, h nem tanul meg a baba rágni, meg nem fogja elfogadni a házi kaját. és ettől sok anyuka beaprázik szerintem, és nem mer üvegeset adni.

a fiam 1éves koráig kizárólag üveges kaját evett, gyümölcsből és zöldségből is, és csak hippet. kisebb vagyon volt az 1év alatt, de muszáj volt ennie. aztán betöltötte az 1 évet és 2 nap múlva már velem falatozta a paprikáskrumplit. azóta azt eszi amit mi, gond nélkül. rágni is tud:)

23 hónapos, mindent megeszik. utazáskor még mindig üvegeset kap.

szóval nálunk az üveges kaja nem is volt kérdés:)))

2010. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
én szeretek főzni, így nem fogok a fiamnak boltit adni, ha nem muszáj. Most 3 hós. Meg azért lásd be, valami csak kell legyen a bébikajában, elvégre nem hűtőben van tárolva, hanem rendes polcon árulják. Ha nem lenne benne valami tartósítószer, akkor nem tartana semeddig.
2010. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

13:19-es válaszolónak.

A válaszodból abszolút kiderült, hogy ez neked volt egyszerűbb, nem kellett pepecselni.

"csak a hippeset ette meg" - persze, ha ahhoz szoktattad, akkor igen.

Egy ismerősöm mondta, hogy az ő unokája csak a M'C- os kajákat szereti. Na, gratulálpk az ilyen szülőnek.


Szóval, sokan lustaságból-kényelmi szempontból nem főznek szerintem.

2010. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!