Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak ennyien az...

Miért vannak ennyien az üveges bébiételek ellen?!

Figyelt kérdés
Olyan sok válaszban olvastam már itt, hogy egyesek bizony nem adnak bolti, mű sz.rt babájuknak, és hogy ki tudja, mi van azokban...stb. Én vegyesen adok babámnak bolti ételeket és házi készítésűt, és nem vagyok benne biztos, hogy az zöldség, gyümölcs, hús, stb. jobb és biztonságosabb, mint ami az üvegesekben van. Amikor és amit tudok én is megfőzök Neki, pl. cékla, karalábé, sóska de aki nem ad csak házit, az pl. egész télen milyen gyümölccsel eteti babáját? Szerintem igenis jó dolog, mert így változatosabban tudom táplálni, és télen honnan vettem volna többek között mondjuk őszibarackot, szilvát? Szóval csak az bosszant, hogy olyan sokan leszólják itt az olyan anyukákat, akik egyáltalán adni mernek üveges bébiételt babájuknak. Ti mit gondoltok erről?
2010. ápr. 19. 11:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%

Én is vegyesen adom, főzök is neki, és adok üvegeset is.

Például ha elmegyünk valahova, akkor csak üvegeset viszek magammal. Hogyan hűteném a kaját útközben? Így is cipelek egy fél háztartást (pelenkázófelszerelés, váltóruha, tea, kiskanál, előke, stb.) nem fogok még hűtőtáskát és jégakkut is magamra aggatni.

Szerintem ez megint csak afféle kismama-sznobság. Ne foglalkozz vele. :)

2010. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%
Mint másban, úgy ebben se kell túlzásokba esni. persze, jó, hogy vannak a bébiételek, mert van olyna helyzet, mikor ez a legkönnyebb, egyszerűbb megoldás. De egy kisbabának a házi kosztot kell megszoknia, mert utána nehezen áll át rá, mert megszokja a bébiételek ízét. Én egyszerűen megoldottam a téli itthoni főzést: már nyáron gondolva arra, hogy valamit azért majd akkor is kell ennünk, így telepakoltam a fagyasztót mindenfélével. Egyébként télen is kaphatók mirelit dolgok... Így aztán télen is megoldható, hoy akár gyümölcsöt kapjon a baba, hisz van meggy, barack, szilva is fagyasztva a boltban.meg aztán ott van a köret, alma, sütőtök, ami télen is állandóan kapható... Tehát jó, hogy van üveges, de azért az a baba se eszik egyoldalúan, akinek otthon főznek..főleg 10 hónapos kor fölött nem igazán nagy a választék..., szóval mindenképpen kell az itthon főzött is.. egy 4 gyerekes anyuka
2010. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%
Sose főztem a gyerekemnek, aztán mégse lett házikoszt-ellenes... Mindent megeszik, nagyon jó evő.
2010. ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
Nem kismama-sznobság, kedves első válaszoló. Ugyanis, van olyan anyuka (mint én) akinek a gyermeke a képébe köpte a bébi ételt... és szerencsémre volt időm főzni neki minden nap, de sajnos ezt nem mindenki teheti-teszi-tenné meg. Szilvát, barackot télen Tesco-ban vettem, meg befőtt, meg fagyasztott cuccot evett. De például alma, sütőtök volt bőven friss. Most várom a második babánkat, vele ugyanígy fogok tenni, de csak azért mert nem tudom, nem ismerem az üveges kajákat, én csak ehhez értek... :) Nem állítom, hogy a Tesco-s import cucc egészségesebb, de ha úgyis kifőzöm... no meg ha nem kellett az üveges, mit tehettem volna. Nem szólom le azokat akik kész étellel táplálják a babáikat, úgyhogy légyszíves ne feltételezzétek, hogy mindenki megszól, aki minden nap frissen főz, mert lehet nem volt más választásunk. Egyébként szerencsém volt, két éves múlt a fiam, és még soha nem volt beteg, mégcsak megfázva sem, pedig fehér bőrű érzékeny fajta. A dokinő azt szokta mondani, a gyerek sokszor okosabb a szülőknél, tudja mire van szüksége. Tehát gondolom, ha a gyermekednek ártanál a bébikajával, biztosan nem enné jóízűen. Ja, és hippes joghurtot, meg túrókrémet a fiam is megette, pedig üveges, de a tejpépet is sugárba köpte ki. Nem egyformák, ahogy mi anyák sem, ennyi az egész. Ettől nem lesz senki jobb vagy rosszabb anya. Bocs hogy hosszú lett. Jó babázást. :)
2010. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%

szerintem egyesek jobb színben szeretnék feltüntetni magukat ezáltal, nehogymár a nestlé, hipp sz@r legyen....

számos ilyen kérdésnél pontoztak le, h mennyire igénytelen vagyok h nem főzök, volt olyan aki kifejtette, h nála rend van és tisztaság, naponta főz a gyereknek és még egyetemre is jár....hát nem tudom h ez mennyire igaz, valószínű csak nálunk úszik a lakás folyton és ilyenkor milyen jó elővenni egy kis "macis kaját"......heti 3-4 szer mostmár, mert az én babám már másfél éves!!!!arany középút, mint mindenben és ne ítélkezzünk egymás felett!

2010. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

egyik barátnö banánt adott kisfiának és kiderült hogy szalmonellás volta hélya és korházba kerültek két hétre.Őis csak maga készitette a kaját és ime az eredmény.

Én is vegyesen adom neki.mikor hogy jut idöm ha nem tudok neki fözni akkor üüvegeset kap.mivel nyügös mert jön a foga majnem mindig csak azt kap.Örülök hogy a nagyobnak megtudom fözni az ebédet.

2010. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
utolso vagyok.A banán hélyárol átkerült a belselyébe(szoval az ehetö részbe)és ugy kapta el.
2010. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Szia!Jómagam is kénytelen vagyok üveges bébiételt adni.Nem ellenzem az üvegeset,de nem örülök annak,hogy így alakult.A kisfiam már 15 hónapos,de javarészt ezeket eszi csak meg,hiába főzök minden nap friss ételt,nagyon ritkán fogadja el.Mit tehetnék?Próbáltam ezer félét,de nem kell a mi ennivalónkból.

Tehát a mi esetünkben kényszermegoldás,talán később alakul még e téren a kisfiam ízlése.

2010. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
77%

A kedves első válaszoló vagyok.

Szokták mondani, kinek nem inge...

Persze vannak, olyanok, akiknek a gyereke nem fogadja el az üveges ételt, és olyanok is, akik meg csak azt hajlandóak megenni. Ezek a szélsőségek, és kivételek. Gyanítom, hogy a kérdező nem az ilyen esetekre gondolt, hanem azokra a szupermamikra, akik csakis a saját ELVEIK miatt nem adnak üvegeset.

Nem kell rögtön támadásnak venni azt, ami nem annak volt szánva... :)

2010. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
38%
nem lehet hogy csak bele beszélitek hogy le letettek szólva ez miatt?Nem lehet hogy csak egy kicsit önérzetesek vagytok?Én még nem olvastam itt szó szerint olyat hogy te lusta vagy mert nem főzöl a babádnak.ha igen,bocs(nem olvastam)de ha te meg vagy róla győződve hogy jó az amit adsz a babádnak enni akkor tedd azt,szerintem válogatni kell a bébiétel gyártók közül,és meg kell nézni abból is mit adsz neki.én csak olyan bébiételek vettem amiből nem volt akkor friss,pl sütőtök,vagy barack stb.és adtam neki és nagyon szerette,és én ennek örültem,de abban se vagyok biztos,hogy az a zöldség amit frissen veszek hogy az ehető.és nincs benne több permet a keleténél.a bio dolgokban meg nem hiszek.
2010. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!