Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a megoldás arra, ha nagyon...

Mi a megoldás arra, ha nagyon anyás egy baba?

Figyelt kérdés
3 hónapos tesóm kislánya, egyedül neveli, de sokat találkozik másokkal a családból, mégis ha az anyukája nincs ott keservesen sír és nem lehet megvigasztalni, mi lenne erre a megoldás, mert szegény még a boltba sem tud elmenni nélküle.
2010. ápr. 17. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinem ez idő és türelem kérdése. Először csak rövid időre menjen el (az sem baj, ha nem megy el igazából, csak mondjuk kimegy a konyhába és más van a babával). A lényeg a fokozatosság, és hogy mindig vissza-visszatérjen a babához. Nem buták ezek a picik, meg fogja tanulni, hogy anya néha elmegy, de mindig, mindig!!! visszajön.
2010. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon pici, ezért sír. Főleg ha anyatejes baba, akkor meg főleg hatalmas a kötődés. Én vittem magammal mindenhova kenguruban. Ez még egy darabig így lesz.
2010. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3 hónaposan még az anyukája mellett van helye:)))
2010. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok én sem jobb ötletet, mint a fokozatosság, de azt gondolom, hogy az nem igaz, hogy egy 3 hós baba csak az anyukájával lehet el. Én sem hagytam sokáig egyedül a babámat pici korában, de azért 1-2 órára úgy el tudtam menni, hogy apa vigyázott rá.

Ha lenne valaki, aki napi szinten pár órát vele tölt, akkor biztos elmaradna vele.

Illetve a tesódnak is nyugodtan, tiszta szívvel kell ráhagynia a babát valakire, különben érzik a babák rajta hogy feszeng és akkor ők sem érzik jól magukat.

Sok sikert és kitartás!

2010. ápr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én hat hetes koráig el sem mozdultam a kisfiamtól,de utánna szép fokozatosan egyre többet hagytam itthon apukára.

Soha semmi baj nem volt vele,sosem sírt utánam.

Most 11hónapos és kb két hete rettenetesen anyás lett,sehova nem tudok nélküle menni.Tegnap is lementem a boltba és fél óra múlva hívott apuka,hogy mióta beszálltam a liftbe azóta üvölt a gyerek sehogy nem tudja megnyugtatni,hazaszaladtam,és rögtön megnyugodott.

Nem igazán értem miért lett ennyire anyás,ráadásul én már 3hónapja nem is szoptatom.Van,hogy enni se eszik másnál csak nálam.

Valószínűleg nálatok mivel már ilyen picin is anyás a baba,később tényleg ki fogja nőni,de,hogy az én kisfiamnál mi lesz azt nem tudom.

2010. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszoka!
2010. ápr. 17. 22:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!